הדמיית משכן הספרייה, יחצ

אלקטרה תבנה את הספרייה הלאומית החדשה תמורת 375 מיליון שקל

המבנה יכלול 5 קומות תת קרקעיות ו-7 קומות עיליות בשטח כולל של כ-45 אלף מ"ר • אלקטרה תקים גם את קריית הממשלה בנתניה ב-250 מיליון שקל

חברת אלקטרה זכתה במכרז של המדינה ותבנה את בניין משכנה החדש של הספרייה הלאומית בקריית הלאום בירושלים תמורת 375 מיליון שקל. את הפרויקט תבנה החברה הבת אלקטרה בנייה  במשך 3 שנים החל מיולי השנה. מנכ"ל אלקטרה הוא איתמר דויטשר, מנכ"ל אלקטרה בנייה הוא ירון שורק. 


הספריה הלאומית תקום על מגרש השוכן במפגש הרחובות קפלן ושדרות רופין בירושלים, מול בניין הכנסת ובשכנות למוזיאון ישראל. המבנה יכלול 5 קומות תת קרקעיות ו-7 קומות עיליות בשטח כולל של כ-45 אלף מ"ר. 


לפי הודעת המדינה, המבנה החדש של הספרייה הוא חלק מתהליך התחדשות שמטרתו להנגיש את התרבות, ההיסטוריה, ואוצרות העם והמדינה. משכן הספרייה ישלב מרכז המשמש למחקר ולעיון והן לפעילויות תרבות וחינוך. כן יהיה בו מרכז מבקרים, מרחבי אחסון מאובטחים ומאוקלמים לשמירת אוצרות הספרייה, וכן משרדים, מעבדות, בתי קפה, ואודיטוריום. 


עיצוב המבנה ישלב עיצוב של בטון חשוף, זכוכית, חיפויי עץ, אלמנטים טרומיים עם אריחי אבן וחללים שקופים, סוגי ריצוף שונים ועוד. על התכנון יהיה אחראי משרד האדריכלים הבינלאומי הרצוג דה-מרון, לצד המשרד הישראלי מן שנער אדריכלים. על ניהול התכנון אמון משרד פורן שרים הנדסה ושמאות.


פרויקט זה מתווסף לפרויקט אחר שעליו דיווחה אלקטרה בשבוע שעבר – הקמת קריית הממשלה בנתניה בהשקעה כוללת של כ-250 מיליון שקל, שתכלול מבנה בן 10 קומות עיליות מעל 3 קומות תת קרקעיות. החברה תממן, תתכנן, תקים ותתפעל את קריית הממשלה לתקופה של 25 שנה. 

 הדמיית משכן הספרייה

הדמיית משכן הספרייה (יחצ)