אדריכלית ענת לרנר, צילום עיריית יהוד מונוסון

תושבי יהוד-מונוסון ילמדו מושגי יסוד בהתחדשות עירונית

את הקורס תעביר ראש המינהלת, האדריכלית ענת לרנר • בעיר מתוכננות להיבנות בשנים הקרובות 5,500 יחידות דיור חדשות בפרויקטי פינוי בינוי גדולים

על רקע מספר תוכניות לבניית 5,500 יחידות דיור חדשות בשלוש פעימות ביהוד מונוסון במסגרת פרויקטי פינוי בינוי גדולים שאושרו ע"י העירייה וגם מקודמים בותמ"ל, המינהלת העירונית שהוקמה בעיר ע"י הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תעביר לתושבים קורס להבנת מושגי היסוד החשובים בתחום ההתחדשות העירונית.

 
את הקורס יזמה וגם תעביר את רובו ראש המינהלת האדריכלית ענת לרנר. הוא יתקיים בבניין העירייה ויכיל 6-8 מפגשים שבועיים בהם ייקחו חלק כ-20 משתתפים בכל סדרה. ההרשמה תיפתח בקרוב לכלל תושבי ותושבות העיר דרך אתר העירייה. 


בקורס יילמדו מושגי יסוד בתחום ההתחדשות העירונית שעל התושבים לדעת. בניית 5,500 יחידות דיור חדשות בעיר תימשך מספר שנים לא קטן, והתושבים יהיו מעורבים בתהליך אם יירצו וגם אם לא, ולכן הקורס המדובר אמור להקנות להם ידע בסיסי על מה הם הולכים לעבור. 


בין הנושאים שיילמדו: אילו מסלולים קיימים בהתחדשות עירונית, מהם החסמים, מיהם הגורמים המעורבים ומה תפקידם, התקשרות עם היזמים, התמורה לבעלי הדירות, ועוד.


לדברי לרנר, "התחדשות העירונית כוללת הרבה מאוד מושגים חדשים שרוב התושבים וכן בעלי מקצוע כאלה ואחרים לא יודעים מה פירושם ומפרשים אותם באופן שגוי ואף מעבירים הלאה אינפורמציה מוטעית. מטרת הקורס היא ליישר קו וליצור שפה מקצועית משותפת ומובנת. מטרה נוספת של הקורס היא לשקף בשפה ברורה ומדויקת את התהליכים שהעיר עוברת, בין אם תכנית מתאר ותכנית ליבת העיר להתחדשות עירונית".