פרויקט של דמרי גלים ברחוב חוני המעגל בתל אביב, יחצ דמרי

דמרי תקים 20 פרויקטי התחדשות עירונית בת"א בכמיליארד שקל

חתמה על שותפות עם חברת גלים ותקדם פרויקטים ברובע 4 בת"א בשנים הקרובות • החלה בבניית 288 דירות ב-2 מגדלים בגבול תל אביב-גבעתיים

חברת י.ח דמרי דיווחה אתמול על השקעה בסכום עצום בפרויקטי התחדשות עירונית בתל-אביב בשנים הקרובות. החברה תקים כ-20 פרויקטי תמ"א 38 במסלול הריסה ובנייה ברובע 4 בת"א ב-5-7 השנים הקרובות בהשקעה מוערכת של כמיליארד שקל.

החברה שבשליטת יגאל דמרי מקימה לצורך כך שותפות עם חברת גלים המתמחה בהתחדשות עירונית בתל אביב, והחברה המשותפת תקרא "דמרי-גלים".


בין השאר, החברה תקדם פרויקטים ברחוב ויצמן; פרויקט ברחוב חוני המעגל שבמסגרתו יהרסו 25 דירות וייבנו 58 דירות חדשות; פרויקט ברחוב בן סרוק להריסת 4 בניינים ישנים ובמקומם ייבנו 86 יחידות דיור; פרויקט נוסף ברחוב אנטיגונוס במסגרתו 17 דירות ישנות יהרסו ובמקומן צפויות לקום 30 דירות חדשות בבניין בוטיק; פרויקט ברחוב פינלס שיכלול 30 דירות חדשות במקומן של 15 שיהרסו. 


את החברה המשותפת מלווים מספר משרדי אדריכלים מובילים בהם: בר אוריין אדריכלים, גלאון- פישביין, רימוק אדריכלים ועוד. כל הפרויקטים ייבנו על ידי חברת י. ח דמרי.


לדברי עמוס דבוש, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של חברת י.ח דמרי, "אנו רואים בפרויקטי התחדשות עירונית את עתיד הבנייה בישראל מכיוון שעתודות הקרקע בארץ ובייחוד בתל אביב מוגבלות". ירון בלנק, בעלי חברת גלים, הוסיף: "שילוב הכוחות של דמרי-גלים יוצר מערכת איכותית לניהול דיירים ומתן מענה ופתרונות בנייה ויכולת ביצוע ורכש אדירה שלא אופיינית בענף. בנייה במרקם עירוני צפוף כמו במרכז תל אביב הוא מקצוע בפני עצמו ואנו נערכים בהתאם".


דמרי מקדמת במקביל פרויקטים נוספים של פינוי בינוי, אחד מהם הוא פרויקט ההתחדשות העירונית מהגדולים בארץ בשכונת יד התשעה בהרצליה, במסגרתו תיהרס השכונה הכוללת היום כ-1,500 יחידות דיור ובמקומן תקום שכונה חדשה בהיקף של כ-6,000 יחידות דיור. החברה גם החלה לאחרונה בעבודות הבנייה בפרויקט פינוי בינוי ברחוב ערבי נחל בגבול תל אביב-גבעתיים אשר יכלול 288 דירות ב-2 מגדלים שיבנו במקומן של 72 דירות שנהרסו.