פרויקט הפילהרמונית בתל אביב, הדמיה איבולב מדיה

יוסי אברהמי יבנה 93 דירות יוקרה בשכונת כוכב הצפון בתל אביב

הפרויקט, שייבנה על הקרקע שעליה היה בנוי בית ההארחה ההיסטורי של התזמורת הפילהרמונית, כולל 2 בניינים בני 10 קומות • אברהמי רכש את הקרקע ב-2014 ב-151 מיליון שקל

חברת יוסי אברהמי תבנה פרויקט מגורי יוקרה בשכונת כוכב הצפון בתל אביב, על הקרקע שעליה היה בנוי בית ההארחה ההיסטורי של התזמורת הפילהרמונית. "פרויקט הפילהרמונית" קיבל אתמול היתר בנייה מהוועדה המקומית תל אביב, כ-4 שנים לאחר שאברהמי רכש את הקרקע.

הפרויקט יכלול שני בניינים בני 10 קומות עם 93 דירות יוקרה. תמהיל הדירות יהיה ארבעה וחמישה חדרים, דירות גן ופנטהאוזים עם נוף לים הנשקף מהמרפסות. הפרויקט יתפרס על פני מגרש בשטח של 4.6 דונם, הממוקם בין סמינר הקיבוצים לשכונת כוכב הצפון. בחברה מעריכים שהמחיר למ"ר יהיה כ-55 אלף שקל בממוצע. 

עוד מתוכננים מתחם ספא ובריאות עם בריכת שחייה, חדר כושר, סאונה, מרתף יינות, מועדון דיירים עם חדר קולנוע, מחסן פרטי, וחניה תת קרקעית מקורה, הכל בתוך מתחם סגור ושמור 24/7. משרד האדריכלים בר אוריין תכנן את הפרויקט, ויוסי אברהמי תבנה אותו בפועל.

אברהמי רכש את הקרקע בדצמבר 2014 תמורת 151 מיליון שקל, במכרז שפרסמה התזמורת הפילהרמונית. זאת לאחר שבית ההארחה נסגר כבר בשנת 2000 בשל עלות אחזקתו הגבוהה בהשוואה להלנת מוזיקאים בבית מלון, ונדרש שיפוץ מקיף ויקר כדי לחדש את פעילותו. בית הארחה הדו-קומתי הוותיק של התזמורת הפילהרמונית נחנך במרץ 1966 ושימש כאכסניה לאמנים המופיעים בישראל. במשך השנים התארחו בבית הארחה בכירי המוזיקאים, בהם המנצח ליאונרד ברנשטיין, הכנר יהודי מנוחין, המנצח הצרפתי פול פאריי, המנצח הגרמני קורט מזור והפסנתרן ארתור רובינשטיין.