מתחם הבורסה ברמת גן, שאטרסטוק

3.7 מיליון מ"ר משרדים, מסחר, מגורים ומלונאות בבורסה ברמת גן

אושרה להפקדה תוכנית המתאר למתחם הבורסה ברמת גן • עוד ייבנו מעונות סטודנטים, מרכזי תרבות וספורט, ומוסד חינוכי, וישולבו גם חזיתות מסחריות לאורך הרחובות

לאחר שנים של המתנה ודיונים, אתמול אושרה להפקדה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב תוכנית המתאר למתחם הבורסה ברמת גן, המשתרע על שטח כ-340 דונם. התוכנית כוללת בנייה בשטח עצום של 3.7 מיליון מ"ר שבמסגרתה ייבנו בניינים ומגדלים חדשים, לצד המבנים הוותיקים' עם תמהיל שימושים של משרדים, מסחר, מגורים, מלונאות מעונות סטודנטים ושטחי ציבור. התוכנית היא ביוזמת הוועדה המקומית רמת גן, ונערכה ע"י אדריכל דודי גלור. 

מתוך 3.7 מיליון המ"ר, ייבנו גם 1,750 יחידות דיור (תוספת של 800 יח"ד על זכויות הבנייה הקיימות), 1,500 חדרי מלון, 400 יחידות מגורים מיוחדות ו-1,000 מיטות במעונות סטודנטים בחלוקה ל-4 מתחמי תכנון. במרכז המתחם ייבנו שני מרכזים ציבוריים לתרבות וספורט בהיקף של 8,000-10,000 מ"ר כל אחד.

בחלקה הצפון מערבי של הבורסה מתוכנן להיבנות מוסד חינוכי לצד מגדלי תעסוקה בהיקף שטח של 7,200 מ"ר. כן יוקמו שבילי אופניים וצירי הולכי רגל אשר יקשרו את מתחם הבורסה לאזורים הסובבים אותו, וישולבו גם חזיתות מסחריות לאורך הרחובות.

תקן החניה בתוכנית יהיה מצומצם במטרה לעודד שימוש באמצעי התחבורה הציבורית השונים והסמוכים למתחם, ברכב דו גלגלי ואופניים. עוד קבעה הוועדה כי מתחת לדרכים הציבוריות במתחם ניתן יהיה להקים חניונים ציבוריים מתוך מטרה לתת מענה גם לאמצעי תחבורה של הרכב הפרטי ומתוך כוונה לאגם חניות. הוועדה התייחסה בהחלטתה גם לשימושים ההיסטוריים, ונקבעו הנחיות לבחינה כוללת של מתחם המלטשות הישן וקביעת בניינים לשימור מתוך מטרה לשמר מבנים היסטוריים אלו במתחם.