טורבינות רוח, שאטרסטוק

מנרב: שני פרויקטים חדשים יניבו הכנסות של 261 מיליון שקל

החברה תקים עבור משרד הביטחון מבנים ותשתיות בקמפוס רמות בבאר-שבע • תקים עם שותף פרויקט לייצור חשמל בעמק הבכא

חברת מנרב אחזקות מדווחת היום (א') על שני פרויקטים חדשים עם הכנסות פוטנציאליות בהיקף 261 מיליון שקל. החברה זכתה במכרז של משרד הביטחון להקמת מבנים ותשתיות בקמפוס רמות בבאר-שבע תמורת כ-125 מיליון שקל, וכן חברה בשותפות שווה לחברת נקסטקום וביחד הן חתמו עם חברת עמק הבכא אנרגיות ורוח להקמת פרויקט לייצור חשמל תמורת כ-136 מיליון שקל. 


בפרויקט הראשון החברה הבת של מנרב (100%), מנרב הנדסה ובניין, תבצע עבודות ביסוס, פיתוח והקמה של שבעה מבנים, לרבות מבני מגורים, מבני הדרכה ואודיטוריום, בשטח כולל של כ-15 אלף מ"ר. תקופת ההקמה הצפויה הינה כשנתיים. 


בפרויקט השני החברה תקים ביחד עם נקסטקום כ-30 טורבינות רוח שייצרו חשמל בהספק של כ-96 מגה-וואט. בנוסף, התקשר המיזם המשותף בהסכם לתפעול ולתחזוקה של הפרויקט למשך 20 שנה מתום תקופת ההקמה, שצפויה להימשך כ-25 חודשים מיום קבלת צו תחילת העבודה.  


מנרב מעריכה כי שיעור הרווח הצפוי בשני הפרויקטים יהיה דומה לשיעורי הרווח לפיהם החברה נוהגת לתמחר פרויקטים לביצוע עבודות קבלניות. מהחברה נמסר, כי "העסקאות צפויות לתרום בטווח הקצר עד הבינוני להיקף ההכנסות והרווחיות של מגזר הביצוע של החברה. אנחנו מתמודדים בימים אלה על מספר מכרזים נוספים, אשר זכייה בהם צפויה לתרום בצורה ניכרת לפעילות ורווחיות החברה". 


הבעלים ויו"ר הדירקטוריון של מנרב הוא אברהם קוזניצקי, ומנכ"ל החברה הוא פיני דקל. הקבוצה פועלת בייזום פרויקטים לבנייה למגורים באמצעות חברת הבת הציבורית מנרב פרויקטים; זכיינות בשיטת B.O.T; ביצוע עבודות קבלניות לבנייה ותשתיות במגזר הציבורי העסקי והפרטי; וכן השכרה וניהול נכסים מניבים. 

 אברהם קוזניצקי

אברהם קוזניצקי (יחצ מנרב)