הר תבור , שאטרסטוק

משפחת עפיפי תקים את המלון הראשון בישראל ביישוב בדואי

הקונצרן המשפחתי הענק יקים מלון בוטיק בדרגת 4 כוכבים ביישוב שיבלי-אום אל גאנם למרגלות הר תבור

קבוצת עפיפי, הקונצרן המשפחתי הענק מנצרת, תקים את המלון הראשון בישראל ביישוב בדואי. חברת אפסילון דלתא החזקות והשקעות של משפחת עפיפי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל להקמת המלון שייבנה ביישוב שיבלי-אום אל גאנם למרגלות הר תבור ויכלול 120 חדרים בדרגת 4 כוכבים, על פני שטח של כ-14 דונם. התכנון הוא לבניית מלון בוטיק בדואי הראשון בעולם. משפחת עפיפי תשלם לרשות מקרקעי ישראל 150,000 שקל לא כולל עלויות פיתוח.

השטח המדובר, שנמצא בניהול רשות מקרקעי ישראל, יימסר לזוכה על פי תנאי המכרז עם פטור מעלות חכירה. היזם הזוכה יממן את עלות הפיתוח של המלון בהשתתפות המדינה, כאשר משרד התיירות צפוי לתת מענק של עד 33% מסך עלות ההקמה, בהתאם לעמידה בתנאים של מנהלת ההשקעות במשרד, וכן בכפוף לקיומו של תקציב.

כמו כן, משרד התיירות אישר לאחרונה תקציב להקמת תשתיות תיירותיות ביישוב, אשר נמצא במיקום אסטרטגי מבחינה תיירותית, בהיותו סמוך להר תבור ולמקומות קדושים נוספים הנמצאים במסלולי הצליינים המגיעים לישראל.

שיבלי-אום אל גנם היא מועצה מקומית במחוז צפון המונה כ-7,000 תושבים ונמצאת על המורדות המזרחיים-דרום מזרחיים של הר תבור. הכפר ממוקם על הציר העולה לכנסיות הקדושות שעל פסגת התבור ועל ציר הבשורה ושביל ישראל, ויותר מחצי מיליון תיירים עוברים דרכו כל שנה בדרכם לכנסיות.

קבוצת עפיפי היא קונצרן משפחתי המאגד בתוכו 8 חברות מתחומי התחבורה, תיירות, מלונאות, השקעות ונדל"ן. הקבוצה מנוהלת כיום ע"י הדור השני והשלישי של משפחת עפיפי, ובבעלותה חברת האוטובוסים השלישית בגודלה בישראל (נצרת), חברת התיירות הגדולה במגזר הערבי (נזארין טורס,(שלושה בתי מלון, מרכזי קניות, חברת השקעות, חברת ביטוח, חניונים ועוד.