שכונת בית בפארק, גינדי החזקות

אשטרום תבנה עם גינדי החזקות 1,430 דירות באור יהודה

אשטרום תהיה הקבלן המבצע של גינדי החזקות בשכונת "בית בפארק" שמוקמת ליד צומת סביון • עיריית אור יהודה: הבנייה תחל בקרוב

קבוצת אשטרום הודיעה היום (ב') כי חתמה על הסכם עם גינדי החזקות, והיא תשמש כקבלן המבצע בפרויקט המגורים "בית בפארק", הסמוך לצומת סביון, אור יהודה, הכולל כ-1,429 יחידות דיור ב-27 בניינים בני 9 עד 14 קומות ב-9 מגרשים ובשטח כולל של כ-210 אלף מ"ר.

אשטרום מעריכה את היקף ההכנסות שלה מביצוע העבודות בכ-1.05 מיליארד שקל בצמוד למדד תשומות הבנייה. תחילת העבודה במגרש הראשון צפויה עד לתום הרבעון השלישי של 2018 וביצוע הפרויקט צפוי להימשך כ-39 חודשים ממועד מתן צו התחלת עבודה לכל מגרש.

שכונת בית בפארק הינה חלק מהסכם הגג עליו חתמה עירית אור יהודה עם המדינה באפריל 2017, שבמסגרתו ייבנו וישווקו כ-5,000 דירות בעיר. בשכונת בית בפארק ייבנו כ-2,350 דירות שמתוכן 284 יחידות להשכרה, ו-64 אלף מ"ר שטחי תעסוקה. השכונה ממוקמת מצפון לכביש 461 וממזרח ודרום למחנה תל השומר. היא מתפרשת על שטח של כ-400 דונם וכוללת גם שטחי מסחר ושטחים ציבוריים.

בשכונה היו אמורות להיבנות כ-1,140 דירות, אך גינדי החזקות שזכתה במכרז של המדינה ביולי 2017, קיבלה היתר לתוספת של עוד 289 במסגרת "תקנת שבס". 80% מהדירות ישווקו במסגרת מחיר למשתכן ו-20% מהדירות יימכרו במחיר שוק. נכון להיום בניית השכונה עדיין לא החלה וגינדי ממתינה לקבלת המגרשים מהמינהל וגם להיתרי הבנייה.

מעיריית אור יהודה נמסר ל-LEGIT בעניין זה, כי "בימים אלו החלו עבודות פיתוח בשכונה. על פי הערכתנו, ההיתרים ייצאו ליזמים תוך כחצי שנה מהיום ואז הם יוכלו להתחיל לבנות. אנו מעריכים שתוך כשנתיים וחצי הבניינים הראשונים יחלו להתאכלס. היזמים כבר החלו בהליך הוצאת היתרי הבנייה ואנו מעריכים שתהליך זה לא יארך זמן רב.

לדברי גלעד אורן, ראש מינהלת הסכמי הגג בעירייה, "לפי ההסכם עם היזמים, הקרקעות צריכות לעבור אליהם תוך 24 חודשים, וגם ההיתרים אמורים להתקבל בטווח הזמן הזה, ולמרות זאת עיריית אור יהודה מקדימה את לוחות הזמנים, ומקדמת את מתן ההיתרים. עבודות הפיתוח כבר החלו כאמור ואנחנו מאמינים שבתוך מספר חודשים נמסור את המגרשים".

עוד נמסר ל-LEGIT מהמינהלת, כי "שכונת בית בפארק באור יהודה נחשבת לשכונה המתוכננת ביותר במדינת ישראל. התכנון הסביבתי המוקפד הושג הודות לראשת העיר ליאת שוחט, אשר חרתה על דגלה יצירת סביבת מגורים איכותית לתושבי אור יהודה. כמו כן, הושם דגש משמעותי על הקמת הבניינים ותכנונם, כך שכל חזיתות הבניינים פונות לפארק או לשטח ציבורי פתוח אחר, וכל המרפסות ממוקמות בקצוות הבניינים, דבר אשר מקנה לדירות תחושה של מרחבים פתוחים ומזמינים.

"האדריכל שנבחר לבצע את נספח הבינוי המוקפד והאיכותי בשכונת בית בפארק הינו גידי בר אוריין, אשר ידוע בפרויקטי היוקרה שמבוצעים במדינת ישראל. לשכונה קיימים פתרונות תחבורתיים מגוונים, אשר כוללים בתוכם צירי תנועה ראשיים ורכבת קלה עתידית אשר תחבר את השכונה למרכז תל אביב תוך זמן מועט. בשכונה מתוכננים מבני ציבור מגוונים שגם בתכנונם הקפידה ראש העיר וקיימה תחרות אדריכלים בין האדריכלים המובילים בארץ לתכנון מבני ציבור, ונבחר משרד אדריכלים אשר מתכנן מבנים יפים ופונקציונליים המקנים אווירה תומכת ומעשירה למשתמשים", נמסר.

לדברי ראשת העיר שוחט, "הרבה מאוד מחשבה הושקעה בתכנון שכונת בית בפארק שתאפשר לתושבים שיתגוררו בה ליהנות מדירות שיוקמו בסטנדרטים גבוהים, ממבני ציבור רבים ובעיקר ממרחבים פתוחים. במהלך התקופה הקרובה אנו נקיים כנס לטובת זוכי הפרויקט במסגרת מחיר למשתכן ונעדכן את התושבים החדשים בנוגע לתכניות הנוגעות לשכונה".