סיקור מהשטח: פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון ביבנה יצא לדרך

אמש ביקרנו באירוע החגיגי של הנחת אבן הפינה לפרויקט "אלמוג יבנה" בשכונת נאות שזר בעיר, בנוכחות ראש העיר צבי גוב ארי, איציק אמסלם יו"ר קבוצת אלמוג ויקי אמסלם מנכ"ל קבוצת אלמוג.

חברת 'אלמוג פינוי בינוי' מקבוצת אלמוג, תקים 487 יח"ד במקום 92 הדירות הקיימות בחמישה בניינים חדשים ברחוב החרמון פינת רחוב העצמאות.  ארבעה בניינים של 21 קומות ובניין נוסף שיתנשא לגובה של 28 קומות. בנוסף יכלול הפרויקט כ- 1800 מ"ר של שטחי מסחר, ותעסוקה, שטחים ציבוריים ושטחים ירוקים הכוללים גינות ציבוריות.

הפרויקט יתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי, לצורך כך הקצתה העירייה כ-4 דונם לתחילתו, לבניית שני הבניינים הראשונים לפני פינוי והריסת המבנים הישנים. עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט שתוכנן בידי משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף אדריכלים" מסתכמת בכ-500 מיליון ₪.

יקי אמסלם מנכ"ל קבוצת אלמוג: אנחנו שמחים שהפרויקט עליו עמלנו כ 6 שנים, יוצא סוף סוף לדרך. אנו גאים להוביל את פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בעיר, שיביא אחריו עוד פרויקטים רבים. קבוצת אלמוג מאמינה בעיר יבנה בכלל ובשכונת נאות שזר המתחדשת בפרט. העיר יבנה נמצאת בשיאה של תנופת פיתוח, שמשפיעה באופן ישיר גם על הנדל"ן בעיר. שיווק הדירות בפרויקט יחל כעת, מדובר בהזדמנות נדל"נית מצוינת לתושבי יבנה והסביבה ולמשקיעים, לרכוש דירות, במחירים אטרקטיביים בשכונה הממוקמת במיקום אסטרטגי בקרבת הכניסות והיציאות לעיר . "

צבי גוב-ארי, ראש העיר אמר כי הוא מברך על השקת פרויקט התחדשות עירונית הראשון ביבנה אשר בחמש השנים האחרונות צמחה בכ-42% במספר יחידות הדיור. "קבענו ביבנה כי נעשה לשיפור הדיור בדרך של התחדשות עירונית ותמ"א 38 מתוך עקרון שלא משאירים אף אחד מאחור ובדרך זו אנו פועלים בהתמדה ונחישות. פנינו לעתיד וזו הסנונית שלאחריה יבוא "מבול" של פרוייקטים המצויים על אם הדרך. אני חייב לציין כי אחד הדברים היפים בפרויקט כאן הוא הקשר ההדוק עם תושבי השכונה, הרצון והטיפול של החברה ברמה הפרטנית תוך גמישות רבה. התחייבתי כי לא נשאיר אף אחד מאחור, כולנו צועדים יחד אל האופק ולשם נגיע". 

מומחה הנדל"ן שלנו הגיע לאירוע, לראיין את הנוכחים, צפו בסיקור שלנו מהשטח.