נתניהו נפגש עם טראמפ: "הצעתי תוכנית לתיקון הסכם הגרעין"

ראש הממשלה התייחס לפגישתו עם הנשיא טראמפ. "יש הסכמה שההסכם גרוע ויש רצון של האמריקנים לתקן את ההסכם", אמר. עוד הוסיף: "יש ניסיון לקדם את תהליך השלום עם הפלסטינים" • טראמפ בברכה לראש השנה: "שנה שקטה שתביא ברכות לכולנו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) לפגישתו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בניו יורק.

 

"הייתה שיחה טובה מאוד וממצה", אמר לאחר מכן נתניהו, "דנו בתהליך השלום ובהרחבה בגרעין האיראני ובאיראן בסוריה. יש שינוי גישה של המערכת האמריקאנית ביחס לאיראן ויש הסכמה בינינו שההסכם גרוע".

 

עוד הוסיף נתניהו כי "יש רצון של האמריקאניים לתקן את ההסכם והצעתי תוכנית איך לעשות זאת. סעיף התפוגה של ההסכם בעייתי ביותר. הבעיה הגדולה היא אם איראן תקיים את ההסכם כי אז תוך 8-10 שנים תהיה לה נגישות להעשרה בהיקף תעשייתי".

 

>> ביקור נתניהו בניו יורק - כתבות נוספות:

טראמפ נפגש עם נתניהו: "יגידו שאין סיכוי לשלום, אני חושב שיש"

פגישת נתניהו-טראמפ: לארה"ב אין יכולת ממשית לסגת מהסכם הגרעין

נתניהו צפוי להציג בפני טראמפ רעיונות לשינוי הסכם הגרעין

 

בהמשך אמר נתניהו כי "צריך או לבטל או לשנות את ההסכם אחרת הוא יוביל להתגרענות של איראן. נקודת המוצא של ארה"ב ביחס לאיראן זהה לשלנו. הממשל הקודם ראה באיראן פתרון לבעיות המזרח התיכון וטראמפ רואה אותה כבעיה במזרח התיכון. מאז שטראמפ דיבר על ההסכם הרע הזה ועל הצורך לשנות אותו, עולים פתרונות שאיש לא העלה על דעתו קודם".

 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ בפגישתם בניו יורק
 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ בפגישתם בניו יורק(רויטרס)

בהמשך דבריו התייחס לתהליך השלום עם הפלסטינים. "אני שותף לרצון להגיע לשלום עם הפלסטינים, אבל הבהרתי את האינטרסים הבטחוניים שלנו. יש לטראמפ רצון לקדם את הנושא הישראלי-פלסטיני ויש לו צוות שעובד על הנושא וצריך לתת לו לעבוד. יש ניסיונות לקדם שלום. בנוסף, דיברתי עם טראמפ על שני האזרחים שלנו שבידי חמאס, גולדין ושאול".

 

רגע לפני הפגישה בין שני הצדדים אמר טראמפ כי "אנו הולכים לתת נסיון להגיע לשלום. הרבה אנשים יגידו שאין סיכוי להסכם, אבל אני חושב שיש סיכוי לזה". בכיר אמריקני הצהיר כי טראמפ ונתניהו דנו בדרכים למנוע מאיראן לבסס את עצמה בסוריה.

 

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו צפוי להיפגש עם נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי ב-4:00. מוקדם יותר נפגש א-סיסי עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן והשניים דנו מבהתפתחויות האחרונות ובמאמצים שנעשים לקידום תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים.

 

הבוקר שחרר נשיא ארה"ב ברכה מיוחדת ליהודים לכבוד ראש השנה. "מלניה ואני מאחלים לכולם שנה טובה, שקטה ומתוקה, שתביא הרבה ברכות לכולנו. תודה שאלוהים יברך אתכם ואת ארה"ב", אמר טראמפ.

  • תגיות: