,

אלפים בצעדת עגלות בירושלים: "החלום התפוצץ, אי אפשר לתת לילדים קורת גג"

המוני הורים צעדו מבית ראש הממשלה לגן הסוס במחאה על יוקר גידול הילדים בישראל. "חלום הבית מתפוצץ לנגד עינינו", אמרה אחת המשתתפות. גם הסופרים דוד גרוסמן ומאיר שלו הגיעו למקום והביעו הזדהות עם המאבק החברתי. "אנשים מבינים ששנים טמטמו אותם", ציין דוד גרוסמן

(1:14 דקות)

מחאת העגלות עלתה לירושלים: אלפי הורים הפגינו היום (ראשון) בבירה במחאה על יוקר גידול הילדים בישראל. המפגינים צעדו מבית ראש הממשלה לגן הסוס שברחוב קינג ג'ורג' - שם נמצא מאהל מחאת הדיור.

 

המשתתפים פוצצו בלונים כאות מחאה ולאחר יצאו אל הדרך. "חלום הבית מתפוצץ לנגד עינינו", אמרה אחת ממשתתפות המחאה, "אי אפשר לחיות במדינה ולתת לילדים דבר בסיסי - קורת גג".

 

מה אתם חושבים על המחאה? הגיבו בפייסבוק של חדשות 10 »

 

בהפגנה נכחו גם הסופרים מאיר שלו ודוד גרוסמן שהגיעו כדי להביע את הזדהותם עם המאבק החברתי. "זה חשוב, סוף סוף אנשים יוצאים מהבתים", אמר דוד גרוסמן, "הם מבינים שבמשך שנים טמטמו אותם בכל מיני הסחות דעת והדחקות". לדבריו, תעוררה הבנה בקרב הציבור כי לא ניתן לחיות עוד במציאות הקיימת.

 

ביום חמישי האחרון נערכה צעדת עגלות בתל אביב. למעלה מ-4,000 הורים עם צעדו בשדרות בן-ציון בעיר במחאה על יוקר המחייה. "מה שווה הביטחון אם אין כסף לגנון?", צעקו המפגינים ושרו גרסאות חדשות לשירי ילדים: "א' אוהל, ב' זה בית, ג' זה גנון יקר".

"חולבים אותנו בתשלומים"

"עושקים אותנו וחולבים אותנו בתשלומים, יש לי שתי ילדות קטנות וקשה לנו לשמור על רמת חיים סבירה ולתת לילדות מה שצריך, בכדי לדאוג להן אנו צריכים לבחור בטיפולים פרטיים לצד הוצאות נוספות עם הרבה מאוד כסף", סיפרה יערה אם לשתי בנות שהגיעה לצעדה בתל אביב.

  

במקביל נערכו צעדות גם בחיפה, רעננה, ראשון לציון, חולון, נס ציונה, רחובות, אריאל, יהוד, מודיעין, פתח תקווה, הוד השרון, אשדוד ובאר שבע. בירושלים נדחתה צעדת העגלות להיום בשל מצעד הגאווה.

  • תגיות: