,

פרשת הריגול במצרים: הרשויות ביקשו סיוע מהאינטרפול

בית המשפט העליון המצרי ביקש לעצור את מי שלדבריו הם סוכני המוסד שגייסו על-פי החשד את המרגל, טארק עבד אל-ראזק. מקורות ביטחוניים מצריים דיווחו כי החשוד בריגול אמר בחקירתו כי מוסד עמד מאחורי חיתוך כבל תקשורת תת-ימי לפני כשנתיים

(2:24 דקות)

מצרים מבקשת את עזרת האינטרפול בלכידת מפעילי המרגל שפעל לכאורה בשטחה. העיתון "א-שורוק", היוצא לאור במצרים, דיווח היום (ראשון) כי בית המשפט העליון המצרי ביקש לעצור את מי שלדבריו הם סוכני המוסד - ג'וזף דימור ואידי משה, שגייסו על-פי החשד את המרגל המצרי, טארק עבד אל-ראזק, שנתפס בחודש אוגוסט כשניסה להמלט ממצרים.

 

מהפרסומים במצרים עולה כי המרגל היה מאמן קונג-פו, שנסע לסין ומשם שלח אי-מייל לשגרירות ישראל בתאילנד על רצונו לקיים פגישה. הגורמים הישראלים נפגשו איתו בשגרירות ישראל בהודו והוא הציע את שירותיו למוסד. סוכני המוסד גייסו אותו והפעילו אותו שיאסוף מידע ויקייים מגעים עם אנשים בסורי ולבנון.

 

מקורות במנגנוני הביטחון המצריים מסרו אתמול לרשת אל-ג'זירה כי החשוד בריגול מסר בחקירתו כי המוסד עמד מאחורי חיתוך כבל תקשורת הנתונים של מצרים הנמצא בים התיכון לפני שנתיים.

 

התקלה בכבל התת-ימי הביאה לניתוק כלל שירותי התקשורת הבין-לאומית במדינה. בעקבות כך ניזוקה כלכלת המדינה ושירותי האינטרנט בשטח מצרים פעלו באופן לא סדיר. הנזק היה כה קשה עד כי במצרים פעלו במשך מספר ימים לתיקון התקלה.

 

במקביל, דווח באתר "קודס נט" כי שמירה הוצבה על תאו של עבד אל-ראזק משום שניסה להתאבד. בסוכנות הידיעות דווח כי מצבו הנפשי של החשוד הורע לאחר פרסום פרטי הפרשה באמצעי התקשורת.

  • תגיות: