,

זעם הרופאים "בברזילי": "התעלמו מסבלם של החולים"

מנהלו של חדר המיון שנמצא בעין הסערה הפוליטית מספר על תחושותיו הקשות בעקבות החלטת הממשלה להעתיק את בנייתו של האגף. "זאת תחושה של תסכול וחוסר אונים, לא לקחו בחשבון את דעת הרופאים"

(3:26 דקות)

יום לאחר הסערה הפוליטית סביב העתקת מקום בנייתו של חדר המיון בבית החולים "ברזילי" האווירה בבית החולים בקרב הצוות הרפואי היתה היום (שני) קשה.

כעובדי ממשלה חל איסור על הרופאים לדבר על הפרשייה, אבל בשיחות סגורות הם תמהים על קבלתה של ההחלטה ולא מבינים כיצד אפשר לעבוד במיון הישן והלא ממוגן בבית החולים תחת איום של טילים.

מנהל חדר המיון, ד"ר אלי בן וליד, הסכים לחלוק חלק מתחושותיו בפני המצלמה. "יש תחושה של תסכול וחוסר אונים ונראה כי במערכת השיקולים שהובילה להחלטה לא נלקחה דעתו של הצוות הרפואי ובטח לא סבלם של החולים".

למרות הכל ד"ר בן וליד עדיין אופטימי. "אין לי ספק שההד הציבורי יזעזע את המערכות לחשיבה נוספת ואולי יגרום לשינוי ההחלטה".

ואכן ההד הציבורי כבר נשמע בעקבות החלטת הממשלה להעתיק את מקום בנייתו של חדר המיון הממוגן בבית החולים "ברזילי" שבאשקלון - כדי למנוע פגיעה בקברים עתיקים. מוקדם יותר היום הגיעו חברי ארגון רופאי המדינה לבית החולים "ברזילי" כדי להביע את מחאתם בעקבות ההחלטה.

יושב ראש הארגון, הדוקטור צקי ויזנר, אמר בשיחה עם רדיו דרום "אנחנו לא גובלים בשוויץ, אלא ברצועת עזה, ולצערי אין לי שום סיבה לחשוב שבתקופה הקרובה לא יהיו פעולות איבה באזור ושלא נצטרך חדרי מיון בבית החולים. בנסיבות הקיימות הגיע ארגון רופאי המדינה להביע מחאה עזה ולקרוא לממשלת ישראל לשקול מחדש את ההחלטה השגויה מאתמול".
  • תגיות: