ג'ון קרי לחדשות 10: "הביקורת על הסכם הגרעין - היסטרית"

שר החוץ האמריקני דוחה את הביקורת נגד ההסכם שמגבש המערב עם איראן ומבהיר בראיון בלעדי לתמר איש שלום: "בשום מצב לא נחתום על עסקה שלא תחסום את איראן מפצצה גרעינית, יהיו לנו שם פקחים בכל יום - לנצח". הראיון המלא – מחר

"אנחנו לא הולכים לחתום על שום עסקה שלא תחסום את דרכה של איראן לעבר פצצה גרעינית ושלא תבטיח לנו ולכל המומחים שלנו בעולם שנוכל לדעת מה איראן עושה ולמנוע ממנה להשיג נשק גרעיני" - כך אומר שר החוץ האמריקני ג'ון קרי בראיון בלעדי לתמר איש שלום וחדשות 10, שישודר במלואו ביום ראשון במהודרה המרכזית ב-20:00.

 

במהלך הראיון הבהיר קרי שוב ושוב כי לישראלים אין מקום לחשש באשר להסכם המתגבש עם איראן וכי בכוונת ארצות הברית להגן על ביטחונה של ישראל לאורך כל הדרך סיטואציה שתיווצר.

 

"יהיו לנו פקחים שם בכל יום, זו לא עסקה ל-10 או ל-15 שנים, זה לנצח. יש הרבה היסטריה לגבי העסקה הזו, אך אנשים באמת צריכים לבחון את העובדות", דברי קרי.

 

בפעם הראשונה מאז הושג הסכם המסגרת המדובר, התייחס קרי לראשונה גם לאפשרות שישראל תחליט לתקוף באיראן מבלי לקבל את 'ברכת הדרך' מוושינגטון והדגיש כי בכל מקרה ובשום אופן - לא תפקיר ארצות הברית את ישראל.

 

קרי הוסיף וציין כי נשיא ארצות הברית ברק אובמה "התחייב לחלוטין שאיראן לא תשיג נשק גרעיני". לדבריו, "הכיוון שאליו הולך הסכם זה יגן על ישראל".

 

הראיון המלא והבלעדי של תמר איש שלום עם קרי - מחר ב-20:00 בערב, במהדורה המרכזית בערוץ 10.

  • תגיות: