עובדי "ברום תרכובות": "אנחנו מפוטרים אבל לא טיפשים, אי אפשר לעבוד עלינו יותר"

ערב הרחבת המאבק כנגד פיטורי 144 עובדי מפעל "ברום תרכובות" שבשליטת חברת כי"ל, שוחחו עם חדשות 10 אנשי המפעל והכריזו כי לא יבחרו במפלגת הליכוד שוב. "אם נתניהו יתקן הוא רק יקלקל", אמר אחד מעובדי המפעל. לדברי עובד אחר: "עידן עופר מנהל מלחמה אישית וטוען שהחברה שלו מפסידה כבר עשור. אז איך המנהלים המשיכו לקבל בונוסים?"

ערב הרחבת המאבק כנגד פיטורי 144 עובדי מפעל "ברום תרכובות" בידי חברת כי"ל, שוחחו עם חדשות 10 אנשי המפעל שהקימו לצדו ברמת חובב שבאזור הדרום מאהל מחאה. העובדים שמתוכם רבים נמנים עם מרכז הליכוד קשרו בין מאבקם לבין אחריותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואמרו: "לא נצביע לו שוב".


אמש דווח בחדשות 10 כי במפלגת "יש עתיד" פתחו במאמצים אינטנסיביים לחיזוק מעמדם באזור הדרום על חשבון הליכוד. ואכן, שיחה עם עובדי המפעל שבשליטת עידן עופר חשפה קרקע חרוכה מבחינת מפלגות השלטון, כשהעובדים אמרו בין היתר כי "אם נתניהו יתקן הוא רק יקלקל" וכי "אי אפשר לעבוד עלינו יותר".


"מדובר במלחמה של עידן עופר שיש לו מאבק אישי מול מדינת ישראל בגלל ועדת ששינסקי ובגלל שהחליטו לגבות ממנו יותר מיסים", אמר אחד העובדים, "הוא אומר שחייבים לפטר עובדים על מנת להציל את החברה כי היא מפסידה כבר 10 שנים, אבל אם זה אכן המצב איך המנהלים ממשיכים לקבל בונוסים ודיבידנדים? אנחנו אומנם מפוטרים אבל לא טיפשים".

עוד בשיחה עימם הציגו  העובדים את ההשלכות האישיות של העבודה ב"ברום" וכן הפסקתה על חייהם. לדברי אחד העובדים העובד במקום מזה 28 שנים, "אני עובד כאן בערבי פסח כדי שיהיו רווחים למפעל ולמר עופר, והכל בזמן שהוא יושב לשולחן עם משפחתו". עובד אחר תיאר: "לעבוד ב"תרכובות ברום" זו משרה מכובדת, וכשאשתו המיועדת של בני בן ה-30 ראתה את שמו ברשימת המפוטרים היא החליטה - 'זה לא מתאים לי".

  • תגיות: