10tv, 10tv

עולם עליון: כך מחסלים קריירה של איש ציבור בישראל

חיסולים פוליטיים הם דבר שבשגרה ולא זרים לזירה הפוליטית אלא שבשנים האחרונות המשחק הזה הפך לחורץ גורלות ועתיד של פוליטיקאים ואישי ציבור שכל עוונם הוא ברצונם לשרת את הציבור. בעיריית רמת גן, בעיריית חדרה ובמרוץ לבית הנשיא מכירים את הרוטינה שאף אחד לא מתכוון לעצור

  • פורסם ב:
  • 17/05/2014 23:15
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/05/2014 00:52
  • |
  • כתבים:
  • אריק וייס

(14:39 דקות)

כרמל שאמה היה אמור להיות ראש העיר של רמת גן. על פי כל הסקרים והתחזיות מקומו בלשכת ראש העיר המרווחת היה מובטח. "הסוקר שלי אמר שרק טיל גרעיני אם ינחת באמצע רמת גן ימנע את זה", הוא מספר. אבל אז משהו השתבש.

 

שאמה שמיצב את עצמו שלוחם הגדול בשחיתות מצא את עצמו במצב שונה לחלוטין. סדרת סרטונים ביו טיוב סיפרו על קשריו עם עבריינים, כתבות בעיתונים סיפרו על עסקי הנדל"ן הרבים שלו והודעות בתיבות הדואר של האזרחים סיפרו על כתב אישום פלילי שהוגש נגדו. כל אלו גרמו לו בסופו של דבר לצנוח בקלפי ולהפסיד את הבחירות.

 

"הייתי בכנסת", מספר שאמה. "אבל ציניות ומניפולציות כמו אלו אין שם. הציבור כנראה אוהב צהוב ואדום. הוא אוהב את הצהוב של הרכילות גם אם היא לא נכונה והוא רוצה לראות אדום ודם וקל מאוד להטעות אותו בטווח הקצר", הוא מוסיף.

 

שאמה:
 

שאמה: "הסוקר שלי אמר שרק טיל גרעיני במרכז העיר ימנע את הבחירה בי"(נועה גרייבסקי)

מאחורי הקמפיין שהפך את שאמה לאיש מסוכן, עומד מאיר סויסה, שנשכר על ידי ישראל זינגר שזכה בסופו של דבר בבחירות. הוא תמיד נמצא ברקע, לוחש על אזנם של בכירי הפוליטיקאים ואנשי הציבור ונעלם. בין לקוחותיו קפטן ג'ורג', מירי רגב, נוחי דנקנר ואחרים, כולם פונים אליו כשהעניינים מסתבכים או כשרוצים להוציא מישהו מהמשחק.

 

"אנחנו לא מחסלים. הרבה פעמים אנחנו עוזרים לחשוף את האמת, מעניקים לה גוונים וצבע ומטבלים אותה במקום שצריך לתבל את אותם גוונים אפורים", אומר סויסה ושולל את הכינוי שהודבק לו ולדומיו כמחסלים תקשורתית. "אנחנו הרבה פעמים משנים את המציאות ובונים אותה באופן כזה שהיא מתאימה לא אחת לצרכים של הלקוח ולא ממקום של התערבות פסולה", הוא מוסיף. "הקו האדום מבחינתי הוא קודם כל משהו לא חוקי. לא אשלח לא נערת פיתוי, לא אשלח מעטפות כדי לבדוק אם אדם נפל, לקח או לא לקח", מסכם סויסה.

 

במקרה אחר, נערת פיתוי נשלחה למנכ"ל עיריית חדרה לשעבר, איקי צור, ככל הנראה על רקע סכסוך פוליטי בעירייה. "אני בשלב מסוים פחדתי שיכול לקרות לי משהו", מספר המנכ"ל לשעבר, שהשיחה שביצעה עמו נערת פיתוי התגלגלה למשטרה, מה שגרם לו להבין שיריביו הפוליטיים לקחו את המלחמה אתו צד אחד רחוק מדי ותפרו לו תיק בקלות.

 

נוחי דנקנר. לקוח נוסף בין עשרות הלקוחות של מאיר סוויסה
 

נוחי דנקנר. לקוח נוסף בין עשרות הלקוחות של מאיר סוויסה(רוני שיצר)

"הציגו לי מישהי כעיתונאית אזורית ואחרי כמה ימים היא התקשרה אליי ואמרה לי שהיא צריכה לפגוש אותי בדחיפות. אמרתי לה שאני לא בחדרה ושעה אחר כך היא הופיעה היכן שהייתי", מספר צור על ההיכרות עם נערת הפיתוי. "היא נכנסה לתוך הבית, התפשטה, אמרה לי שאני הגבר הכי סקסי בעולם. זה הכניס אותי לסוג של חשש", המשיך צור וציין כי אם הייתה יוצאת ואומרת שאנס אותה היה צריך להגן על עצמו.

 

סגן ראש עיריית חדרה, סמי לוי, וקצין משטרה לשעבר, שולי לוי, נעצרו בחשד כי הם אלו שניסו לתפור את התיק למנכ"ל לשעבר, אולם לאחר חודש לא נמצאו הוכחות והם שוחררו ממעצר. מאז, סמי לוי הורשע בעבירת מין וסיים את תפקידו בעירייה, אולם כאמור קשר בינו לבין נערת הפיתוי לא נמצא מעולם.

 

סמי לוי. נמצא זכאי בתפירת התיק לאחר כחודש ששהה במעצר ובחקירה
 

סמי לוי. נמצא זכאי בתפירת התיק לאחר כחודש ששהה במעצר ובחקירה(ערוץ 10)

עיריית חדרה: סגירת התיק מהווה ראיה לניקיון כפיים

מעיריית חדרה נמסר בתגובה כי "שאול לוי זכה במכרז לתפקיד מנהל יחידת האכיפה. ועדת האיתור ביצעה בדיקה עמוקה וללא משוא פנים, וסגירת תיק מהווה ראיה לניקיון כפיים. לאור המסמכים שהוצגו בפני הוועדה, נתוניו האישיים והסבריו, שאול לוי נמצא ראוי לתפקיד".

 

פרקליטו של שאול לוי מסר ש"שאול לוי לא עסק בכל קמפיין כנגד יריב פוליטי, וסגירת התיק מוכיחה זאת. מעצרו לא מוצה עד תום, משום שהחוקרים הבינו שלא היתה כל עילה להמשך המעצר. המנוחה הודתה בעימות כי האשמה אותה טפלה על שאול וסמי לא היתה ולא נבראה".

 

מטעמו של סמי לוי נמסר בתגובה ש"לסמי לא היה כל קשר לפרשה. שירבוב שמו נבע מרדיפה פוליטית תוך ניסיון להכפישו. סמי זוכה מעלילות הכזב שנרקמו כנגדו, כולל תיק זה שלסגירתו אין קשר להתאבדותה של האשה".

  • תגיות: