,

עצמאות לדרום סודן: כמה חוגגים הניפו דגל ישראל

בג'וב הבירה חגגו את קבלת העצמאות של דרום סודן, אשר הפכה למדינה ה-193 באו"ם. חוגגים הניפו דגל ישראל כהכרת תודה על יחסה למאבק הדרום בזמן מלחמת האזרחים הממושכת, ושרים בכירים אמרו שיכוננו בקרוב יחסים עם ישראל

(1:37 דקות)

המקום השמח ביותר על הגלובוס היום (שבת) היה העיר גו'בה, בירתה של המדינה החדשה שנולדה היום - דרום סודן. ליום אחד שכחו אזרחי המדינה השסועה את העוני הקשה ומיליוני ההרוגים במלחמה עם הצפון, ופשוט יצאו לחגוג.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

מוטי קירשנבאום שנמצא בבסודן דיווח כי התג שנשא עליו ציין בגלוי את שמה של ישראל - והיחס אליו היה יוצא מכן הכלל. בנוסף, שרים בכירים אמרו שיכוננו יחסים עם ישראל בזמן הקרוב.  

 

במקום היו כמה חוגגים שהניפו דגלים של ישראל, והחוגגים מולם לא הפסיקו לרקוד. אלה שהניפו דגלים מכירים תודה ליחסה של ישראל למאבקו של הדרום בזמן מלחמת האזרחים הממושכת.

 

ארבע שעות לפני הטקס כבר היה האזור מלא במאות אלפי דרום סודאנים. נשיאים וראשי ממשלה מכל המדינות הגיעו אחד אחרי השני, ובהם גם באן קי-מון מזכ"ל האו"ם.

 

הרגע מרגש ביותר היה כשהורידו את דגל סודן לעיניו של נשיא הצפון והניפו את הדגל של הרפובליקה החדשה של דרום סודן. מאות אלפים הריעו בשמחה ובעיני רבים זלגו דמעות. הנשיא הניף את החוקה החדשה, והושבע לתפקידו בחברה החדשה באו"ם - המדינה ה-193.

  • תגיות: