,

דוח של ה-OECD צופה עלייה ניכרת במחירי המזון

אם מחירי הקוטג' הרגיזו אתכם השבוע, כדאי שתשימו לב לנתונים הבאים - דוח של ארגון המדינות המפותחות בשיתוף עם האו"ם קובע כי במהלך העשור הנוכחי מחירי המזון ברחבי העולם ימשיכו לעלות ובאופן ניכר

(1:52 דקות)

הקוטג' הוא רק הפרומו: דוח של הארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי, ה-OECD, שנעשה בשיתוף עם האו"ם, קובע כי עד שנת 2020 מחירי המזון ברחבי העולם ימשיכו לעלות, ובאופן משמעותי.

 

הדוח צופה עלייה של עשרות אחוזים במחירים של מוצרים בסייסים על המדף. החמאה צפויה להתייקר ב-10 השנים הקרובות ב-45 אחוזים, העוף והבשר צפויים להתייקר ב-30 אחוזים, מוצרי השמן ב-20 אחוזים, הדגנים ב-20 אחוזים, הסוכר ב-19 אחוזים, התירס ב-18 אחוזים, האורז ב-15 אחוזים ומוצרי החלב ב-14 אחוזים.

 

שלוש הסיבות המרכזיות לעליית המחירים הן הקפדה על בטיחות המזון, הרצון להגן על זכויות בעלי החיים, והניסיון ליצור טעם משורדג של מוצרי המזון. בארגון טוענים כי מהפכה כלכלית בעולם השלישי עשויה להוות פתרון לעליית המחירים ולצמצמה.

 

בישראל, בינתיים, מחיר הקוטג' מרקיע שחקים, ואזרחים זועמים מארגנים מרד. מובילי המאבק על הקוטג' הצהירו כי החרם על הגבינה הפופולארית ביותר יוקדם, ויחל החל מהשבוע, במקום ב-1.7 כפי שתוכנן. בנוסף, הגבינה הלבנה הצטרפה לסל המוצרים המוחרמים.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

  • תגיות: