,

הרוכב שנהרג בשפלה: אחיינו של האלוף נחמיה תמרי, שנהרג בהתרסקות מסוק

גיא תמרי, אחיינו של האלוף נחמיה תמרי ז"ל, נהרג הבוקר כשנהגת פגעה בו עם מכוניתה, בין מושב ישרש לצומת בילו. מחקירת המשטרה עולה שתמרי רכב על פי הכללים ובהתאם לחוק, אבל לא היה לו סיכוי בגלל שהנהגת הפוגעת כלל לא הבחינה בו. אלמנתו, שנותרה עם ארבעת הילדים: "קשה להאמין שזה קורה"

(2:32 דקות)

אופניים שבורים וקסדה מרוסקת - זה מה שנשאר היום (שבת) על הכביש מרוכב מנוסה ואיש משפחה, הרבה בגלל נהגת אחת, עייפה במיוחד, שפשוט לא שמה לב. קצת לפני 7:30 בבוקר, יצא כרגיל גיא תמרי לרכוב לבדו, מאובזר וזהיר, על כביש 40 סמוך לרחובות, אלא שאז פגעה בו נהגת בת 30 בזמן שחזרה, תשושה כנראה, ממשמרת לילה קשה בנתב"ג. גיא לא שרד את הפגיעה.

 

בבית של גיא, במושב בן שמן, תלויים גם היום, בשורה על מדף, הגביעים והמדליות שבהם זכה. יחד עם קבוצה של חברים, הוא השתתף בתחרויות בארץ ובחו"ל, ותמיד דאג להזכיר לכולם עד כמה חשוב להיזהר. "זה מסוג הדברים שנמצאים לך תמיד בתודעה", אומרת אלמנתו של גיא, שרון תמרי. "אתה תמיד רואה את הנהגים שכאילו לא רואים אותך. זה מפחיד, אבל סמכתי עליו שהוא יודע מה הוא עושה".

 

גיא אינו הראשון במשפחת תמרי שנהרג בנסיבות טראגיות. אחיו מת באסון כשהיה עוד תינוק ונחמיה דודו נספה בתאונת מסוק כאלוף פיקוד מרכז. "זה משהו שקשה להאמין שהוא קורה", מוסיפה שרון, שגם היא רוכבת מובילה. "למרות שבתור רוכבת, אני מודעת לזה שזה קורה ושומעת על אנשים שזה קורה להם, זה מסוג הדברים שאתה חושב שאף פעם לא יקרו לך".

 

העלייה ברכיבה על אופניים מביאה, מלבד ספורט ואוויר בריא יותר, גם תאונות קטלניות. בניגוד לשניאור חשין, שנפגע בידי נהג שיכור ומסומם שנמלט מהמקום, הנהגת שפגעה בגיא עצרה ושיתפה פעולה עם החוקרים. אבל למשפחה שאיבדה הבוקר אבא קשה מאוד לסלוח על הרשלנות. "היא נסעה בבוקר אחרי משמרת לילה בשדה התעופה בלוד, ולכן העירנות שלה שאפה לאפס. התוצאה היא שהיא השאירה אישה עם ארבעה יתומים ואין לזה מחילה", מבהיר אילן אייזנברג, חמו של גיא.

  • תגיות: