,

אלימות בתוך המשפחה: מה מביא אב לרצוח את ילדיו

החשד שאב רצח את שלושת ילדיו בנתניה מצטרף לשורת מקרים בשנתיים האחרונות - בהם אסף גולדרינג שהואשם ברצח בתו והתאבד, קצין המשטרה מייקל פישר שרצח את ילדיו ואשתו והתאבד, רציחתה של רוז פיזאם הפעוטה על ידי סבה ועוד

  • פורסם ב:
  • 24/07/2010 17:22
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/07/2010 17:22
  • |
  • כתבים:
  • מיה איידן

(3:02 דק')

אלימות ללא הפסקה: המקרה הקשה שבו אב חשוד שרצח את שלושת ילדיו הבוקר (שבת) בנתניה, מצטרף לשורת מקרי רצח מזעזעים שארעו במדינה בשנים האחרונות, של מקרי רצח בתוך המשפחה.

 

בחודש ינואר 2010 הוגש כתב אישום לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד נחמן אנשין בגין רצח בתו התינוקת פרומה. בכתב האישום פורט איך רצח אנשין את בתו הפעוטה שלב אחר שלב, לאחר שאשתו סירבה לקיים עמו יחסי מין. עם זאת, קיבל בית המשפט את חוות דעתו של הפסיכיאטר המחוזי וקבע כי אנשין, לא היה אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירה.

 

בחודש יולי בשנת 2009 הזדעזעה המדינה כאשר אסף גולדרינג רצח את בתו הקטנה נועה בת ה-3 במושב בצרה שבשרון. הוא נעצר מיד לאחר הרצח והודה כי חנק את בתו למוות, אולם לאחר מכן טען לאי-שפיות בזמן הרצח. בהמשך הוגש נגד גולדרינג כתב אישום חמור בגין רצח בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

 

"על רקע התפרקות התא המשפחתי, גמלה בליבו של הנאשם ההחלטה לגרום למותה של נועה, וזאת על מנת לפגוע בליזה אשתו", נאמר בכתב האישום. בחודש ספטמבר 2009 שם גולדרינג קץ לחייו.

החיפושים אחר רוז: ימים רבים העבירו חוקרי המשטרה בירקון

בחודש אוקטובר 2008 רצח קצין המשטרה מייקל פישר את אשתו הילה ושני ילדיהם יובל וירדן. עם היוודע דבר הטרגדיה סיפרו בני המשפחה כי לא היו כל סימנים מקדימים. בלילה פגשה הסבתא ציפי את בתה ונכדיה והכל נראה לה מושלם, כרגיל. 

 

באוגוסט 2008, סערה המדינה במשך כחודש שלם כאשר חוקרי המשטרה העבירו ימים על גבי ימים באזור נהר הירקון בחיפושים אחר גופתה של רוז פיזאם בת ה-4, שסבה, רוני רון השליכה לשם לאחר שהרג אותה.

 

בדוח נתיחת גופתה של הילדה, נמצא כי הסב סטר לרוז כשהיו יחד ברכבו בדרכם הביתה. בעקבות המכה מתה רוז ומששם לב לכך שם רון את גופתה במזוודה אדומה והשליך אותה למימי הירקון.

אחרי פרשת פיזאם: 2 אמהות הטביעו למוות את בניהן

עוד בחודש אוגוסט של אותה השנה אירעו שני מקרים בסמיכות מצמררת של אימהות שהטטביעו את בניהן בני ה-4. המקרה הראשון היה של אולגה בוריסוב, שהטביעה למוות את בנה אלון בן ה-4 בחוף בת ים. על בוריסוב נגזרו שמונה שנות מאסר בפועל ושמונה חודשי מאסר על תנאי.

 

בוריסוב הורשעה בעבירת הריגה במסגרת עסקת טיעון, אליה הגיעו עורכי דינה עם הפרקליטות. סעיף האישום המקורי - רצח - הופחת בעקבות "מצבה הנפשי הקשה", כפי שהגדיו זאת הצדדים בפני בית המשפט. בכתב האישום המקורי נכתב כי בחודש אוגוסט 2008 "נטלה הנאשמת את המנוח בזרועותיה כשהוא ישן ופסעה אל תוך הים. משנכנסו לים התעורר המנוח והתלונן כי קר לו, אך הנאשמת המשיכה ופסעה אל מעמקי הים.

 

כמה ימים לאחר מכן אירע מקרה דומה כאשר אמא מתל אביב, רגינה קרוצ'קוב בת 31 הטביעה למוות את בנה, מיכאל בן הארבע בתוך גיגית. על קרוצ'קוב נגזרו 12 שנות מאסר בפועל.

  • תגיות: