,

תחקיר - פרוות כלבים נמכרות ברשתות האופנה כפרוות סינטטיות

תחקיר משותף של חדשות 10 עם אגודת צער בעלי חיים מעלה כי לא מעט פעמים פרוות סינטטיות שנמכרות בישראל הן למעשה פרוות של בעלי חיים, כשבחלק מהמקרים בעלי החיים הללו - הם כלבים. אז איך הגיעה פרוות כלב אל צווארון הסוודר שקניתם רק שלשום?

(10:49 דקות)

מדינת ישראל היא לא מדינה שמכירה במיוחד את משמעות המילה חורף, אבל זה לא מפריע לאופנה המקומית לייצר שנה אחר שנה סוודרים מעילים וג'קטים עטויי פרווה, משל היינו אסקימוסים באלסקה. לאור הרתיעה החברתית מהריגת בעלי חיים לצורכי קישוט בלבד, החלו בשנים האחרונות רשתות האופנה בישראל לייבא בעיקר בגדים עטורי פרוות סינטטיות, או כך לפחות הן מוצגות.

תחקיר משותף שניהלו חדשות 10 בחודשים האחרונים עם אגודת צער בעלי חיים מעלה כי לא מעט פעמים פרוות סינטטיות בישראל הן למעשה פרוות של בעלי חיים, כשבחלק מהמקרים בעלי החיים הללו - הם כלבים.

מחברת ml נמסר בתגובה: "אנו מברכים על תחקיר חדשות השבת שהאיר את עינינו. הצגנו לערוץ 10 מסמכים המציגים דרישה ברורה של החברה מהספקים לייצר אך ורק מפרווה סינטטית, על פי מדיניות החברה".

החברה הוסיפה: "מהרגע שנודעו ל - ml ממצאי התחקיר, פעלנו מיידית להוריד את הפריטים מהמדף ואף הנחנו את כל צוותי החברה לזכות מיידית כל לקוחה שתדרוש זאת".

עוד נמסר מהחברה: "אנו מתנצלים בפני לקוחות החברה, ופועלים להפסקת עבודה מיידית מול הספק בסין. כמו כן מהיום והלאה, כל ספקי החברה יידרשו להציג אישור מעבדה, המאשר כי הפריט עשוי מפרווה סינטטית. בפרק הזמן הקצר שחלף מאז פנו אלינו מערוץ 10 ניסינו לבחון את ממצאי התחקיר ובשלב זה טענתו של הספק הסיני, כמו גם ממצאי בדיקה, שנערכה בספארי עבורנו, שוללים את האפשרות שמדובר בשערות כלב. עם זאת, כחברה התומכת בשמירה על בעלי חיים באשר הם, מתכוונת ml להחמיר את האמצעים, שאנו נוקטים כדי לוודא, שבשום פריט של הרשת לא תיכלל פרוות בעל חיים כלשהו".

מחברת רנואר נמסר כי: "ההזמנה ממפעל הייצור הייתה לפרווה סינטטית בלבד. זאת בהתאם למדיניות החברה - לא להשתמש בפרוות. בעקבות התחקיר אנו נחשפים לראשונה לנושא ורואים זאת בחומרה רבה. בהתאם לכך ובהתאם לנהלים של רשת רנואר, הפריט נשלח לבדיקת מעבדה מקיפה. בתום בדיקת המעבדה רשת רנואר תגיב בהתאם. עד אז, כל חנויות הרשת קיבלו הנחייה מפורשת להוריד את המוצר מהמדף. לקוחה שתרצה להחזיר את המוצר תקבל את כספה בחזרה. בעקבות התחקיר, רנואר מתכוונת לחייב בעתיד את הספק, לערוך בדיקות מעבדה לפרווה, טרם כניסתם לארץ".

לסיום נוסיף שעם כל ההערכה לפעולה שנקטו הרשתות, יש בהחלט מקום לחוקק חוק נגד ייבוא של פרוות לארץ - בוודאי אם מדובר בכלבים או בחיות בית אחרות.
  • תגיות: