,

חשיפה: החומרים שנמצאו אצל חברי התא הניאו-נאצי

כחודש לאחר שפורסם על מעצר חברי תא-ניאו בפתח תקווה, מתפרסמים סרטוני הווידאו האלימים שנמצאו אצלהם. בסרטים מופיע סמל התא ומתועדים מעשי אלימות קשים, המופיעים על רקע שירים המהללים את הנאציזם. הנאשמים טוענים כי היחיד שהיה מעורב באירועים הוא אחד מחבריהם שהספיק להימלט מהארץ

(0:42 דק')

כחודש לאחר שנחשף תא הניאו-נאצים בפתח תקווה, התפרסמו שלשום (שישי) סרטוני וידאו אלימים שצילמו. סמל התא, שכונה "פטרול 36" מופיע בפתח כל אחד מהסרטים, המלווה בשירים אלימים, בהן מופיעות שורות כמו "שואה שמחה".

אחד החשודים המרכזיים בפרשה הוא צעיר בשם דימה, שהספיק להימלט מהארץ לאחר שגילה שמתנהלת נגדו חקירה. כעת מצביעים עליו החשודים האחרים בתור מי שאחראי למעשים. בינתיים המשטרה תפסה במחשבים שלהם עשרות צילומים וחומרי הסתה, בהם תיעוד אירועים דומים מכל העולם, ובעיקר ממדינות אירופה.

לפני כשלושה שבועות הוגשו כתבי אישום נגד 8 הנאשמים בפרשת התא הניאו-נאצי. כתב האישום מייחס להם עבירות של קשירת קשר, תקיפה בנסיבות מחמירות ממניעי גזענות ופרסום הסתה לגזענות. נגד חלק מהנאשמים מיוחסות גם עבירות של תקיפה ואיומים ואחזקת נשק. הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים נגדם.

הנאשמים, בני 21-16, חשודים בתקיפת עשרות אנשים, רובם עובדים זרים, בהם נתקלו באזור התחנה המרכזית בתל אביב. מדובר בעולים ממדינות חבר העמים שאינם יהודים, ושעלו לארץ מתוקף חוק השבות.

המשטרה חושדת כי הנערים נהגו להשחית בתי כנסת, להצדיע במועל יד ולפתוח שיחות בקריאה "הייל היטלר". בחקירתם הם הודו במיוחס להם, אולם טענו כי ביצעו את המעשים בעידודם של הנערים האחרים.

בעקבות האירועים, אמר שר הפנים, מאיר שטרית, כי "לא אהסס לשלול את אזרחותם של חבורת הניאו נאצים בפתח תקווה במידה ויורשעו החשודים". שטרית הנחה את הגורמים המקצועיים במשרדו לבחון את האפשרויות למהלכים מסוג זה.
  • תגיות: