"בגין נרדם במיטתו באמצע דבריו בישיבת ממשלה. אסרו עליי לדווח"

בעקבות הפרק בתוכנית "הקברניטים", זומן הפרשן המדיני הוותיק שמעון שיפר לאולפן לספר מה התקשורת ידעה על מחלתו של מנחם בגין - וניצל את ההזדמנות כדי להכות על חטא

בפרק החמישי של הסדרה " הקברניטים", שעסקה במנחם בגין, דובר רבות על קשר השתיקה סביב מחלתו של ראש הממשלה דאז, בחודשיו האחרונים בתפקיד - כאשר כל הממשלה והצוות שעטף אותו שיקרו, הצניעו והחביאו את דבר קיומה.

אחת השאלות החשובות ביותר שעלתה מהפרק נוגעת לתפקודה של התקשורת דאז, ועד כמה ידעה על אותה מחלה, וסייעה בהסתרתה מהציבור.

שמעון שיפר, הפרשן המדיני הוותיק של ידיעות אחרונות שעבד אז בקול ישראל, טוען כי למעשה בגין היה חולה מאוד לא רק בחודשיו האחרונים - אלא בכל תקופת כהונתו. "כל התקשורת ידעה על כך", הוא מספר, "אבל לא נתנו לי לדווח על הנושא. זה מלווה אותי כל חיי, אני מצטער עד היום שלא הייתי יכול לדווח על המציאות הזו.

"תאר לך שמתקיימת ישיבת ממשלה סביב מיטתו של בגין בבית החולים הדסה בירושלים, ובמהלך הדברים שהוא נושא הוא נרדם, השרים מוצאים החוצה והרופאים חייבים לטפל בו. כמובן שכל השרים בניגוד למה שנאמר, הדליפו נגדו בצורה מרושעת. סיפרו לי את הסיפור, הגעתי לאולפן של 'בחצי היום' וביקשתי לדווח על הנעשה בישיבת הממשלה. אבל נאסר עליי. המנהל המיתוליגי גדעון לב ארי לא הסכים ואמר 'אתה לא רופא, תביא רופא'. הרופא מרווין גוטסמן שיקר במצח נחושה, ותמיד דווח על מצב בריאותו היוצא מהכלל של בגין".

צפו בראיון המלא עם שיפר, באולפן לונדון את קירשנבאום