בפינה של המינגוויי: סוברינו דה בוטין, המסעדה הוותיקה בעולם

במנהרות נמלטו אנשים מהאינקוויזיציה, תנור העצים שורד מאז המאה ה-18: הכירו את המסעדה שפועלת במדריד כבר 294 שנה - וכמה יעלה להזמין בה סלמון?

מאז 1725 יש דבר אחד בטוח במדריד: אם תגיע לרחוב קוצ'יירוס מספר 17 תמצא את מסעדת סוברינו דה בוטין פתוחה.  במסעדה עדיין מבשלים באמצעות אותו תנור עצים עתיק ששרד את פגעי הזמן, היין נשמר במרתף מראשית המאה ה16 שממנו יוצאות מנהרות סתרים בהן נמלטו אנשים מהאינקוויזיציה וסביב השולחנות ישבו כמה מהשמות המפורסמים שחלפו בספרד ב294 השנים האחרונות.

 
 
 

המסעדה עדיין פתוחה למבקרים- בבוקר היא משמשת כמוזיאון ובצהריים ובערב ניתן לשבת ולאכול בה.מנה ראשונה של סלמון מעושן תעלה כמעט 20 אירו, מרק יעלה שבעה עשר, מנה עיקרית של דג תעלה כעשרים וחמישה אירו ומנת הצדפות תעלה 23. אבל עם כל הכבוד להכל ה-מנה של בוטין מבוססת על בשר חזיר. התגובות ברשת יחסית חיוביות אם כי יש כמה שליליות באופן קיצוני שממליצות להיכנס, לצלם ולאכול במקום אחר.

להזמין שולחן אפשר אפילו למחר אבל לשעות הפחות מבוקשות – שולחן ל8 בערב עם זאת, אפשר למצוא רק בחודש מארס. אם לא תספיקו לבקר שם בנסיעה הבאה לספרד אל תדאגו נראה שהמסעדה העתיקה ביותר בעולם לא הולכת לשום מקום.

​