אין חמאה בסופרמרקט? לא להתייאש - הפיתרון כבר מגיע

העלייה בצריכת החמאה, יחד עם היותו של המוצר מפוקח, יצרו מחסור גדול על המדפים ברשתות השיווק. רק שממחר, רשת ויקטורי מבטיחה פיתרון: חמאה מחו"ל ב-8 שקלים בלבד

גם אתם ודאי שמתם לב למחסור בחמאה שהולך ומחריף במקררי החלב ברשתות השיווק. חמאה בישראל היא מוצר מפוקח שעולה 6.80 שקלים, אבל אותה כמעט אי אפשר להשיג - בעיקר משתי סיבות: אנחנו צורכים יותר חמאה, 9% יותר מאשר בשנה שעברה, תנובה לא עומדת בביקוש וטרה הפסיקה כמעט לספק לשוק מכיוון שהיא מרוויחה עליו פחות כסף. לצערנו, יבואנים לא יכולים להכניס לארץ כמה חמאה שהם רוצים, מכיוון שצריך אישורים מיוחדים לשם כך.

 
 
 

אייל רביד, מנכ"ל רשת ויקטורי, מכניס ממחר למקררים חמאה מפינלנד - שהצליחו להוריד את מחירה למחיר של חמאה מפוקחת. "ישבנו עם ויליפוד, יבואן שקיבל מכסות, והבאנו איתו ביחד את המוצר הזה - חמאה מפינלנד, שבטעימות שלנו אפילו טובה יותר בטעם מהחמאה שיש בארץ". 

החמאה החדשה תימכר במחיר של 8 שקלים, ורביד טוען שלכשל יש גם סיבות פוליטיות. "מתברר שמוצרי הפיקוח היו אמורים להתייקר, וכשלא עלה, לדעתי יש כאן סוג של שביתה איטלקית, מכונה שלא עובדת, חומר גלם שלא בנמצא - בשורה התחתונה, כקמעונאים צריך לתת שירות לצרכנים. אי אפשר ש-30 יום אנשים יגיעו לחנות ויגידו ש'גם לכם אין חמאה?'". לדבריו, "כל פעם שוויקטורי לקחה מוצר כזה או אחר שהגיע מחו"ל והורידה לו את המחיר, אז אני משער שלא ייקח מימים ספורים וכל המדינה תהיה ב-8 שקלים, ולא משנה מאיפה החמאה מיובאת".