המושחתת החדשה של בירת הנגב. גלידת וופל בשפרה, גליה אבירם

מושחתים, הרווחתם! ממלכת מתוקים חדשה נפתחה בבירה הדרומית

מילקשייקים מוגזמים עם קצפת וצמר גפן מתוק, בריוש ממולא בגלידת טים טם וגם פרוזן יוגורט נוסטלגי. שפרה החדשה בבאר שבע תמלא לכם את הגוף בסוכר ותגרום לכם להתחנן לעוד

אם אתם מתגוררים בדרום ועד עכשיו הרגשתם מקופחים בכל הנוגע לרמות הסוכר בדם, "שפרה" החדשה שנפתחה השבוע בגב מסעדת "קפאסה" בבאר שבע הולכת לשנות את הרגלי הצריכה, גם אם זה יעלה לכם בעוד כמה אלפי קלוריות. הקינוחיה המושחתת לוקחת את כל מה שטעים, מוגזם ומצטלם יפה, מכניסה לתוך כוס וחותמת בהררי קצפת וצמר גפן מתוק. התפריט הצבעוני שעושה כבוד למתוקים בלבד מחולק לכמה אגפים. חוץ מגלידות תוצרת בית בטעמים משתנים (14 שקלים לכדור אחד), כולל תותי פרוטי, טים טם ובננה לוטי, את עיקר תשומת הלב תופסים המילקשייקים (32 שקלים), שמגיעים בכמה שכבות וחורגים בקלות מגובה הכוס. אפשר להרכיב לבד בהתאם לחשק או ללכת על מנות הדגל: טופיפי, בננה לוטי, כבשה משוגעת וטים טם שייק. לא משנה מה תבחרו, על הכוס יערמו גנאש שוקולד, קצפת, צמר גפן מתוק, עוגיות, וופל וקרמל מלוח, כך שרעבים או צמאים לא תצאו מכאן.

 כדאי להצטייד באינסולין. מילקשייק מושחת בשפרה

כדאי להצטייד באינסולין. מילקשייק מושחת בשפרה ( גליה אבירם)

 

על תקן המאכלים מתפקדים סופלה שוקולד נוזלי מבפנים (29 שקלים), וופל בלגי (38 שקלים), מגדל פנקייקס (38 שקלים), קסטת עוגיות במילוי גלידה (24 שקלים) וגם מנה יצירתית במיוחד: בריוש ממולא גלידה עם רוטב שממלא מבפנים, מקשט מלמעלה ונוזל על הכל (29 שקלים). ברוח הנוסטלגיה מכינים במקום גם פרוזן יוגורט (19-29 שקלים) כמיטב המסורת עם תוספות שבוחרים לבד ומתפללים לטוב, ויש גם אגף שלם המוקדש לשייקים בהרכבה עצמית, כשאת הסייד קיק הבריא מגלמים זרעי צ'יה ופשתן.

>> הטריק של האופים העצלנים: בצק פיצה מ-3 מרכיבים

>> הייתם מאמינים שככה נראית פיצת שף שעלתה 70 שקלים?

>> הלחץ עזר: גילינו איך מכינים את הסנדוויצ'ים של איציק ורותי

המקום להגשים בו פנטזיות מתוקות. קסטת קוקיז בשפרה

המקום להגשים בו פנטזיות מתוקות. קסטת קוקיז בשפרה ( גליה אבירם)

 

למרות החיבה לשמנת, והרבה ממנה, גם לטבעוניים יש לא מעט דברי נשנשה. רוב השייקים טבעוניים ומבוססים על חלב קוקוס, מיץ תפוזים, חלב סויה או מים. כאלה הם "רודוס", שמורכב מחלב קוקוס, אננס, תפוח, מלון, למון גראס ומחית אפרסק או שייק "טרופיפאסה" עם גויאבה, קיווי, אננס, נענע ומוחיטו מינט (15/25 שקלים, לפי הגודל). כרגע בתקופת ההרצה מככב  המלבי הטבעוני ובעוד שבוע יצטרפו לתפריט גלידות טבעוניות שירכיבו מילקשייקים מושחתים ללא מרכיבים מן החי. למרות שכל המנות מגיעות כאן במבנה ארכיטקטוני מועד לפורענות, עם כמה שכבות קצפתיות וממתקים שמצפים את כל הטוב הזה מכל עבר, המלצת המקום היא לתת לסטורי עדיפות על שלוק ראשון. כי אם כבר להשקיע בדופלקס של מתוקים ולהסתכן בסוכרת פוטנציאלית, למה לא לרוץ ולספר על זה לחבר'ה ואז להוציא להם את העיניים?

 

שפרה - ההנדסה 1, מתחם ביג, באר שבע | ימים א'-ו' בין השעות 9:30-00:00, שבת בין השעות 11:00-00:00 | טלפון: 08-6655122