אל אלוהי האלוהים! עוגת ג'חנון חמאתית כבר טעמתם?

וגם: מה מגישים בפופ אפ הג'חנון הסודי, וההמלצות הכי טעימות לפסטיבל החורף שיחל השבוע בגליל המערבי. יעל רייף עם חדשות מחממות לשבוע קר

הג'חנון הסודי שכובש את תל אביב


ג'חנון הוא תענוג מושחת במיוחד. הבעיה היא שלמרות זכרונות הילדות המעולים שננצרו בליבנו, רוב הג'חנונים שפוגשים היום הם תעשייתיים, עתירי מרגרינה ורחוקים מהמקור הרך והחמאתי אלפי שנות אור. רגע לפני שאבד האמון בג'חנון תימני אמיתי החליטה פועלת חלוצה ואמיצה להפיח חיים בפחמימה האהובה. התוצאה היא פופ אפ ג'חנון סודי שמתקיים פעם בשבוע למשך 7 שעות בלבד, במסגרתו מוגש ג'חנון אמיתי שמוכן לפי מתכון משפחתי עתיק, המבוסס בין היתר על חמאה ודבש. האופה מבקשת להישאר מאחורי הקלעים ולתת את מלוא הבמה ליצירי ידייה השזופים החמאתיים, לצד מנה מתחלפת שאותה תכין בכל שבוע בהתאם לחשק, חומרי הגלם והעונה. איפה אפשר לאכול את כל הטוב הזה, כמה זה עולה והאם אכן מדובר בג'חנון שמיימי? צפו.

>> לכל הפרטים על פופ אפ הג'חנון הסודי - לחצו כאן

מתכון שעובר מדור לדור ותוספת יפה של חמאה. ג'חנון של הפועלת

מתכון שעובר מדור לדור ותוספת יפה של חמאה. ג'חנון של הפועלת ( דן חיימוביץ)

 

>> נוסעים לצפון? אל תוותרו על הכנאפה המעולה הזה

>> הייתם מאמינים שככה נראית פיצת שף שעלתה 70 שקלים?

>> הלחץ עזר: גילינו איך מכינים את הסנדוויצ'ים של איציק ורותי

פסטיבל החורף מגיע לצפון


רגע לפני שהטמפרטורות יצנחו עוד יותר, יחל השבוע באזור הגליל המערבי "פסטיבל חורף", במסגרתו יערכו סיורי ליקוט, ארוחות כריסמס מסורתיות, טיולי ג'יפים, סדנאות בישול ואפייה ואטרקציות משפחתיות נוספות בהשתתפות עסקים הפועלים באזור. לפרטים נוספים והמלצות על מסעדות בפסטיבל לחצו כאן.

עוגת גבינה שמשלבת בין מתוק למלוח. קינוח בסגנון פקורינו בשירת רועים

עוגת גבינה שמשלבת בין מתוק למלוח. קינוח בסגנון פקורינו בשירת רועים במסגרת פסטיבל החורף ( יעל רייף)