איפה מגע השף? פיצה סבא, מאי ליטמן כהן

תסתכלו טוב טוב כדי להאמין: ככה נראית פיצת שף שעלתה 70 שקלים

המבחר מגניב אבל התוספות מאוד יקרות, הבצק יזכיר לכם קרקר, וחכו שתשמעו מה קרה לביצה שהתייבשה. הפיצה של עומר מילר מביאה אנשים מרחוק כדי לחזות בתופעה, אבל אולי די?

זה לא היה גלגול עיניים, אלא יותר כמו חוסר סבלנות שהתבטאה בעיקר באזור האף והשפיעה גם על הגבות. מצד אחד זה לא היה כל כך נעים להזמין ככה פיצה, מצד שני זו ממש לא אשמתה של הדלפקאית שעומר מילר הלך על פיצה עם 60 תוספות ורטבים, מה שהופך את תהליך הבחירה וההזמנה למורכב יותר מזיתים או פטריות. פיצה "סבא ו-300 הארנבים" של השף עומר מילר שנפתחה באזור הלוהט ביותר של שדרות רוטשילד לפני כמעט שנה היא מקום משכנם של הממאנצ'זים, הבליינים, הסקרנים, מעריצי העומר מילר וחובבי הפחמימות. כמעט תמיד מלא כאן בזכות הקונספט הלא שגרתי שהופך את חווית אכילת הפיצה  לדיסנילנד של בחירות עם תוספות קונבנציונאליות יותר או פחות. בתפריט יש כל מיני פיצות בילט אין שמילר הרכיב ואי אפשר לשנות בהן אפילו מרכיב, אבל הרוב ילכו כנראה על פיצה שירכיבו לבד מהרשימה הארוכה שמפרקת את הפיצה לגורמים, מהם מרכיבים בסוף את ביס החלומות. או שלא?

>> מה כדאי להזמין במסעדה החדשה של יוצאי MKR?

הרעיון כאן הוא אותו רעיון שכל כך הרבה פיצריות לאחרונה אימצו - "הרכב זאת בעצמך" להגשמת כל פנטזיה קולינרית אפשרית. קודם בוחרים רוטב לפיצה הבסיסית שמחירה המאוד מאוד התחלתי הוא 36 שקלים. במחיר הזה תקבלו רק בצק עם רוטב ותו לא. רשימת הרטבים המונחים עליו כוללת יציאות דוגמת רוטב ביאנקה כמהין או רוטב קוקוס כמהין טבעוני לצד פסטו, שמן זית, רוטב עגבניות דיאבלו חריף או לא חריף. אנחנו הלכנו על הבסיס הבסיסי ביותר - רוטב עגבניות פשוט.

 הבינונית היקרה בעיר. פיצה סבא

הבינונית היקרה בעיר. פיצה סבא ( מאי ליטמן כהן)

 

אגף הגבינות הוא המלכודת האמיתית. 9 אפשרויות גבינתיות בתפריט, אחת מהן טבעונית וכל השאר עושה חשק להתפרע לו רק אפשר היה לעשות חצי חצי או לסירוגין לא להיפרד מ-6-30 שקלים למוצרלה הבסיסית ועד לבוראטה העסיסית. כדי להביא לכדי מיצוי את מגע השף של מילר הלכנו על מוצרלה (6 שקלים) בחיזוק צ'דר אנגלית (6 שקלים), מה שהוסיף עוד 12 שקלים למחיר הפיצה. 48 שקלים לפיצה לפני תוספות זה נסבל, אבל אז הסבירה הדלפקאית שהפיצה לא גדולה אלא קצת יותר מבינונית ולא בטוח שתשביע שני אנשים. קיווינו שלפחות התוספות יוסיפו עוד איזה נפח או תחושת שובע לעניין, אז החלטנו לרהט את הפיצה במרצדס של הבחירות: ביצה טרייה (4 שקלים), מיקס פטריות (12 שקלים) ותרד (6 שקלים), והופ הגענו ל-70 שקלים לפיצה בינונית בלי אף תוספת בשרית. זאת כנראה תהיה הפיצה הטובה בעולם!

לא. זאת לא, גם אם המיתוג ממש מגניב, הקונספט מעורר עניין ועומר מילר על 300 ארנביו נתן את ברכתו הקולינרית לגיבוב הפחמימתי הזה. ראשונה בלטה בהיעדרה נדיבות בכל הנוגע לתוספות. התרד היה זרזיף ירוק וצנוע של כמה עלים שפוזרו אקראית פה ושם יותר בשביל הנימוס מאשר בשביל הטעם או המרקם, מיקס הפטריות היה 1/8 פטריית פורטבלו שנחתכה דק ופוזרה גם היא על הפיצה. ספרנו 7 חתיכות על כל חצי, משמע 3.5 חתיכות דקות מאוד על כל סלייס בלי שום חברה פטרייתית נוספת שתהפוך את הסולו למיקס. למרות התחרות הקשה, בתואר "המבאסת הראשית" זכתה הביצה. כל הכיף בביצה על פיצה היא היותה רכה, כנועה ונשפכת לצדדים, כשהחלמון הופך למעין רוטב חמקמק. כאן הייתה הביצה קשה נוסח ארוחות שבת בבוקר בבתי מלון, ושום תענוג חמקמק לא ניגר מהדבר הקרוש והעצוב בצבעי צהוב-לבן.

1/8 פטריית פורטבלו על תקן מיקס פטריות מעליב. פיצה סבא

1/8 פטריית פורטבלו על תקן מיקס פטריות מעליב. פיצה סבא ( מאי ליטמן כהן)

 

אחותו של הקרקר


שיכורים, סטולים, מעריצים, תאווי פחמימות או לא - הבצק עלול לבאס אתכם בגדול. נכון שהוא פריך בחלקו, אבל בזה מסתיימות מעלותיו. המרקם מאוד יבש, נטול הידרציה בתחושה, שום אווריריות מתפרצת לא ממלאת את הפה בתחושת "אום נום נום" נפלאה, ואחרי 5 ביסים מגלים דימיון מדאיג לקרקר מינוס התחושה הפציחה. מזל שבין התוספות לבצק חוצץ רוטב עגבניות ומוסיף טיפה לחות. יש שיאהבו את הטעם השומי שלו שמזכיר מאוד את רוטב הפיצה שמקבלים (אם מבקשים) כשמזמינים פיצה דומינו, ויש שיחפשו את המתיקות שאופיינית לרוטב העגבניות ברוב המקומות. במקרה הזה הוא שימש גלגל הצלה והציל את הפה מיובש כפוי. 

באסה איתך עומר מילר, פעם אחר פעם אתה מביא אחלה קונספט, ופעם אחר פעם לא מצליח לתחזק רמת ביצוע נאותה שתגרום למי שזה עתה הזמין פיצה מאוד בינונית בגודלה ובאיכותה לא לחוש יו"ר עמותת הפראיירים של ישראל. קצת בצק, 1/8 פטרייה, קצת צ'דר, מוצרלה וכדור בצק שטוח ופחסמי לא הצליחו למלא את הבטן של שני רעבים ברמה בינונית, ואם היינו קוראים ביקורות קודמות גם על "פיצה סבא" וגם על רשת ההמבורגריות "סוסו אנד סאנס" אולי היינו חכמים יותר והולכים לחפש את הפחמימות שלנו במקום אחר. בזמן שתכננו מה לאכול כשנגיע הביתה והתבאסנו על 70 השקלים, שתי בנות צעירות בשולחן שליד סיימו כל אחת את הפיצה השלמה שלה והזמינו למרכז השולחן פיצה שלישית. בטח יש להן מלא כסף בחשבון הבנק.