"בית המכירות הפומביות כריסטיס", "בית המכירות הפומביות כריסטיס"

יקר ומשכר: זהו בקבוק הוויסקי היקר ביותר בעולם

וויסקי מסוג מקאלן 1926 מסדרת אספנים נדירה, שהתבשל במשך 60 שנה והתגלה מחדש אחרי כשני עשורים, שבר הלילה שיא - כאשר נמכר בלונדון ביותר ממיליון וחצי דולר

נשתה לכבוד זה: שיא חדש נרשם הלילה לבקבוק הוויסקי היקר ביותר - שנרכש ב-1.2 מיליון ליש"ט (1.53 מיליון דולר) במכירה פומבית מבית כריסטיס בלונדון.

מדובר בבקבוק ייחודי שעוצב על ידי האמן האירי מייקל דילון. הסכום שנרשם הלילה מתעלה על השיא הטרי מהחודש שעבר, של בקבוק מאותה סדרת וינטאג' 1926, שנמכר ב״בונהאמס״ באדינבורו תמורת יותר מ-1.1 מיליון דולר. 

הוויסקי, מקאלן משנת 1926, ״התבשל״ במשך 60 שנים עד 1986, בחביות שרי במזקקה בשם מקאלן ליד נהר ספיי אשר בצפון מזרח סקוטלנד. 

שלושה אמנים - אמן הפופ האנגלי פיטר בלייק (יוצר עטיפת ״מועדון הלבבות הבודדים של סרג’נט פפר״ של הביטלס), הצייר האיטלקי ולריו אדמי והצייר האירי מייקל דילון, עיצבו את התווית לבקבוקי הסדרה. בלייק ואדמי הוציאו תוויות ל-12 בקבוקים ממוספרים בנפרד, ואילו דילון צייר בקבוק אחד בלבד, המתאר את המזקקה בחג הפסחא על רקע הנוף ההררי של סקוטלנד.

טים טריפטרי, מנהל היין הבינלאומי של ״כריסטי״, אמר בהודעה שפרסם בית המכירות הפומביות: "בתחילה לא ידענו שהבקבוק הזה בכלל קיים - הוא נראה לאחרונה בפורטנם ומייסון בלונדון ב-1999". לדבריו, ״הוויסקי הזה הוא בעצם הסינגל מאלט המשובח ביותר מכל סדרות האספנות שיוצרו במאה ה-20״.