במסעדה הזאת אף פעם לא תקבלו את אותה מנה פעמיים

ארגון ״סטארט אפ ניישן סנטרל״ הוקם כדי לחבר בין סטארטאפים מכאן לחברות גלובליות - וגם המטבח הישראלי נכנס לקלחת • מוסף תרבות האוכל לוקח אתכם אל L28

אם צילומי המנות האלה פותחים לכם את התיאבון, אם נראה לכן שמדובר בתפריט שהייתן רוצות לנסות אז ההמלצה החד משמעית שלנו היא להזדרז. בעוד פחות משישה חודשים השפית שולי וימר תארוז את המזוודות ותחזור ללונדון ואל החלל היפה והמושקע הזה ייכנס שף אחר, עם מנות אחרות, שיקבל הזדמנות לבנות את מסעדת החלומות שלו ואולי בכלל מסעדה אינה המילה המתאימה.

כדי להבין באמת את הסיפור של L28, המסעדה שנפתחה השבוע בלב ההיסטורי של תל אביב, צריך להתחיל בכל אחת מחמש קומות המשרדים שמעליה. מדובר בבית החדש של עמותת "סטארט אפ ניישן סנטרל", ארגון ללא מטרות רווח שהוקם על ידי משקיעים ותורמים אמריקאים במטרה לחבר בין החברות המובילות בעולם לבין יזמים ישראלים ומבטיחים. מדובר בשיר הלל לתעשיית ההיי-טק המקומית, לחדשנות הישראלית, או אם תרצו – לראש היהודי שממציא לנו פטנטים.

כדי לחבר את אנשי הטכנולוגיה לעולם האוכל גייסו כאן לפרויקט את האחים יורם וארי ירזין, מהמסעדנים הוותיקים והמוערכים בישראל. יחד הם הגו את הקונספט של הפלטפורמה הקולינרית – המסעדה שתעשה לאוכל הישראלי את מה שסטארט אפ ניישן עושים להיי-טק.

הרעיון פשוט, לספק מעין חממה בטוחה לכשרונות קולינריים עולים, מקום שמאפשר ליצור, להתנסות, ללמוד, ובעיקר להיחשף. בהיי טק כמו בהיי טק גם כאן לא פוסלים על הסף את האפשרות לאקזיט בסוף התקופה. השפים שיקבלו כאן את הבמה ואת החיכוך הבלתי מוגבל עם משקיעים פוטנציאליים הם לא המרווויחים היחידים בסיפור.

אז אם במקרה אתם פחות מתלהבים מאוכל איטלקי אבל רוצים בכל זאת לחוות את המקום – כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לחכות לשף הבא שיתפוס כאן את המושכות וזה יכול להיות כל אחד ובכל סגנון קולינרי.