נשבר כל שיא אפשרי: סופגניה מעושנת ממולאת בצלעות בקר טעמתם?

זה נשמע מטורף, מפואר ומוגזם, אבל עולה הרבה פחות ממה שדמיינתם, ויש גם גרסת פריקסה עם מקרל מעושן. את קולקצית הסופגניות הזאת תרצו לאמץ הרבה לפני חנוכה

אחרי שחשבנו שטעמנו, ראינו וחווינו הכל בכל הנוגע לעולם הסופגניות, אתמול נשבר שיא חדש: סופגניה מעושנת במילוי צלעות בקר נחתה נחתה במערכת ושינתה את עולמנו לעד. נכון שבשנה שעברה חווינו ריגוש מסוג חדש בזכות סופגניית מעורב ירושלמי, אבל צלעות בתוך סופגניה? זה עדיין לא קרה. המעושנת היא חלק מקולקצית הסופגניות המושחתות של "המזווה, בוטיק אוכל", שהחליטו ללכת השנה במלוא העוצמה על מילויים בלתי שגרתיים דוגמת חזה אווז מעושן, לימון כבוד ואריסה וגם פריקסה משודרג עם תפוח אדמה "מדורה", מקרל מעושן, מיונז, אריסה, לימון כבוש. מוזר? לא בטוח. פריקסה מסורתי הרי עובר טיגון, אז למה לא להמיר אותו בסופגניה?

>> הטריק הזה משנה חיים! בורקס סופר פריך בלי טיפת בצק

>> הסוד של השפים: זה הטריק לחזה עוף זהוב ועסיסי כמו במסעדה

>> ביוש שמנת: 3 דברים שלא תיארתם לעצמכם שאפשר לעשות עם אבוקדו

 ביס מושחת במיוחד. סופגניה עם צלעות בקר

ביס מושחת במיוחד. סופגניה עם צלעות בקר ( יעל רייף)

 

תכלס, התעלפנו, במיוחד מהפריקסה. דמיינו לעצמכם סופגניית שמרים רכה ואוורירית ובתוכה נתחי מקרל מעושן, לימון כבוש שנותן קיק, אריסה פיקנטית, מיונז לשמנוניות הכיפית ותפוחי אדמה שאחראיים על אפקט הנחמה. אחרי הרומן עם הדג עברנו לחזה אווז, וואלה - גם זה עובד נהדר. הסופגניה מתקפדת כסוג של בריוש, ובאמצע מיונז, לימון כבוש, אריסה והרבה חזה אווז מעושן. תכלס סוג של סנדוויץ' ביס עם עוד כמה אלפי קלוריות. הסופגניות יימכרו במקום במהלך חנוכה במחיר 14 שקלים לסופגניה, והבעלים דור כהן מבטיח שאם תהיה היענות יכינו גם סופגניות במילוי גבינת בושה, רוקפור ומוצרלה, כמיטב מסורת התקף הלב שמביא עימו חג חנוכה.

המזווה בוטיק אוכל - המושב 42, פרדס חנה - כרכור