לכזה טעם נחמד לא ציפינו. אילוסטרציה, istock

מפתיעה בטירוף! החמאה הטבעונית החדשה תצליח לעבוד גם עליכם

מרקם שכמו נברא עבור טוסטים, טעם חלבי משגע ורצון לתקוע כפית ולחסל עד הסוף. הממרח החדש בטעם חמאה יפיח תקווה חדשה בלב כל המתגעגעים לקרואסון חמאתי מושחת

  • פורסם ב:
  • 01/11/2018 13:34
  • |

יד על הלב, אחרי שטעמנו את הטונה הטבעונית ואנחנו עד היום מנסים להשתקם מהטראומה, באנו קצת (הרבה) סקפטיים למעמד טעימת הממרח הטבעוני החדש בטעם חמאה של VEGA. אחרי הכל, איך אפשר ליצור באמצעות תחליפים טעם חמאתי ומרקם משגע שנכנע בקלות לטוסט, מעשיר מאפים ועושה שוליים מוזהבים ופריכים קלות לכל מה שמיטגן בתוכו?

>> הטריק הזה משנה חיים: בורקס פריך בלי טיפת בצק

>> הקינוח היפני שמשגע את העולם הגיע סוף סוף לארץ

>> הסוד של אזור המשרדים: על הפיצה המתנפחת שמעתם?

כדי לסבר את האוזן - רוב החליפי או חקייני החמאה שקיימים בשוק מורכבים בין היתר מנגזרות מרגרינה, וזה ניכר גם בטעם, גם במרקם וגם בערכים התזונתיים, שכאמור לא מגיעים עם חותם איכות. השחקנית החדשה על המדף היא גם אורגנית וגם עשויה מחומרים שנשמעים ידודתיים לגוף, בהם שמן לפתית, שמן קוקוס, שמן שיאה, חמאת שקדים, מיץ גזר ומיץ לימון. לפתית, אם טרם עלעלתם במדריך להגדרת צמחי א"י הוא כרוב הלפת, צמח עשבוני ממשפחת המצליבים, ואיך אפשר לסרב למשפחה החמודה הזאת?

 מרקם מצוין וטעם עדין. חמאה טבעונית

מרקם מצוין וטעם עדין. חמאה טבעונית ( יעל רייף)

 

פינת התכלס: טעים או לא?


שוק, הלם, תקווה ותחושת דו קיום אחזו בטועמים כבר בביס הראשון של הממרח השמנתי, הנעים, הרך והאוורירי שבא אל פיהם. הדבר הבולט ביותר היה המרקם המוצלח שהזכיר חמאה בטמפרטורת חדר מסוג טוב כזה שנמרח טוב-טוב על לחם. אחרי זה הגיע הטעם והמשיך את הרושם החיובי. נכון שהמתיקות האחורית הנעימה שמשאירה חמאה בפה לא קיימת, אבל טעם חלבי בולט גם בולט הצליח לרמות שני טועמים משונני חך ולהתחבב עמוקות על דרדק שאכל את הממרח עם כפית כמו דוכס לבית משפחת ראידמן.

 משפרת משמעותית פירה וטוסטים. ממרח טבעוני בטעם חמאה

משפרת משמעותית פירה וטוסטים. ממרח טבעוני בטעם חמאה ( הדס ניצן)

 

גם כששידכנו לטוסט מושחת וטיגנו לביבות מאולתרות, הממרח החמאתי הטבעוני התנהג מאוד יפה ויצר קראסט נחמד וטעם חמוד שהעשיר את הביס. המלצתנו: קלו יפה בטוסטר לחם טוב, פדרו את החמאה בפלפל שחור גרוס וקצת שום והציפו את הלחם כאילו אין דאגות בעולם. שורה תחתונה: ביק לייק! פעם ראשונה שפגשנו ממרח כל כך חמאתי בלי טיפת לקטוז, שומן טראנס, חומרים משמרים, כולסטרול או מרכיבים עם אותיות ומספרים לא מוכרים. 

ממרח בטעם חמאה של ווגה - 18.80 שקלים ו-14.90 שקלים במהלך חודש נובמבר | להשיג ברשתות השיווק