תירש את מקום המקופלת הלבנה? מקופלת בלונדי, יעל רייף

אומייגוד! המקופלת בטעם החדש היא לא פחות מהגשמת חלום

  • פורסם ב:
  • 10/10/2018 10:53
  • |

מאז שנכנס לחיינו הבלונדי הארור, קצת קשה לחזור ולחבב "סתם, שוקולד חלב או לבן. הטעם הקרמלי שנוצר מבישול איטי של הסוכר עד להתקרמלותו הבלונדינית העדינה הוא סוג של אוממי שקשה להפסיק להכניס שוב ושוב לפה גם אם ממש רוצים. הבינו קברניטי "שטראוס עלית" את נוסחת ההצלחה שבידם, והנה נחתו על מדפי המרכולים עוד שלושה טעמים חדשים של הקראק הממכר הזה: שוקולד בלונדי עם עוגיות קרמל (אולי פשוט תכתבו תואמות לוטוס?), בלונדי עם שברי פולי קקאו וחכו לזה - מקופלת בלונדינית למהדרין. מה לא נטעם? ברור שכן!

 פולי הקקאו מקפיצים את הטעם הקרמלי וגורמים להתמכרות קשה. בלונדי עם פולי קקאו ועוגיות קרמל

פולי הקקאו מקפיצים את הטעם הקרמלי וגורמים להתמכרות קשה. בלונדי עם פולי קקאו ועוגיות קרמל ( סטודיו שטראוס)

 

תנו להגיד לכם משהו. החיים נחלקים ללפני ואחרי שטועמים את הבלונדי עם שברי פולי הקקאו. החיים לפני הם רזים וחטובים. החיים אחרי הם שמנמנים, אוהבים את כורסת הטלוויזיה ומחזיקים ביד חזק חזק טבליה כמעט ריקה. נסביר: השוקולד עצמו קטיפתי מאוד במרקמו, סמיך ומאוד דחוס, כזה שממש ממש נמס בפה. הטעם משגע, מאוד מקרומל אך לא מתוק מדי, ואז מגיעים פולי הקקאו הפריכים ומתערבים במרירות פירותית נהדרת שמאזנת את הכל. לא ברור איך השילוב בין המריר למתקתק עובד כל כך טוב, אבל עובדה שעוד לא הסתיימה הפסקה וכבר חיסלנו יותר מחצי חפיסה.


 
 חתיכות פריכות של אושר. בלונדי עם פולי קקאו

כך זה נראה מבפנים. בלונדי עם פולי קקאו ( יעל רייף)

 

עוגיות הקרמל מרגישות כמו גרסה שמתחנפת לחך הישראלי. ברור ונהיר שעם ישראל מכור ללוטוס כמעט כמו לקבב בפיתה, אבל לקחת משהו כל כך קרמלי ומתוק ולשים אותו בתוך שוקולד מתוק עוד יותר זו קצת הגזמה. נכון שתואמות הלוטוס נותנות קראנצ'יות כיפית בביס, אבל עודף המתיקות הציפה את הפה כבר בביס השני ושם הסתיים הרומן. ומה לגבי המקופלת, אתם שואלים? טוב תודה. היא כיפית, אוורירית, מתוקה והכי הכי כיף לפורר אותה מעל משהו (משהו = פה), אז גם מרגישים את המרקם האופייני למקופלת במלוא תפארתה.

מקופלת בלונדי - 3.90 שקלים | בלונדי עם עוגיות קרמל או שברי קקאו - 7.60 שקלים, להשיג ברשתות השיווק