תוכנית לקט: טל פרידמן מגלה את המטבח הישראלי. ואת הקקטוס

הבדרן שעזב את ארץ נהדרת מגלה את עצמו מחדש, בין היתר בתוכנית "מעורב ישראלי" שבה חקר את שורשי הקולינריה בכחול-לבן, וגם את השורשים שצמחו לו מתחת לבית

במשך קרוב לשנה טל פרידמן צילם סדרה תיעודית חדשה שדרשה ממנו דבר אחד - לבוא רעב. "מעורב ישראלי", כך קוראים לסדרה החדשה שתעלה בחודשים הקרובים בערוץ 8 של הוט וגם כאן אצלנו ב ערוץ עשר. פרידמן יוצא למסע בעקבות המטבח הישראלי, מנסה להבין מה מסתתר מאחורי הפיתה ואילו תהליכים חברתיים עמוקים מבשר מותו של הגפילטע פיש. ומה בכלל לפרידמן ולאוכל?

ובכן, בגיל 55 האיש המצחיק מהטלוויזיה נמצא בכלל בעיצומו של מסע חיפוש עצמי והצומת שבעט אותו לתוך הסיבוב הנוכחי של חייו הוא הפרידה מארץ נהדרת. מאז עזב את מה שהיה החממה המקצועית שלו יותר מעשור, הוא הצליח לגלות את עצמו מחדש. זה לא תמיד עבד אבל זה היה שווה את זה. פרידמן אולי נפל קצת בתוכנית אירוח שלא התרוממה אבל יצא למופע סטנד-אפ שהיה סיפור הצלחה פנומנלי, הרים תוכנית על אומנות לילדים בטלוויזיה החינוכית ובמקביל שחרר אלבום רוקנרול פרוע. אבל אחד המיזמים המשמעותיים ביותר מבחינתו נולד כשהחליט לפתוח את הבית ולהכניס פנימה מצלמות בסדרה התיעודית שלו - להיות אבא.

תמר היא בתם המאומצת השנייה של טל ואיריס פרידמן, היא אובחנה עם פיגור ואוטיזם רק כשנה וחצי לאחר שהגיעה אל ביתם. לבני הזוג פרידמן בן נוסף - גם הוא מאומץ, ובן זקונים ביולוגי שהגיע בהפתעה כמעט מוחלטת אחרי שהפרידמנים היו בטוחים שלא יצליחו להוליד בעצמם ילדים. את כל הסיפור המשפחתי הסבוך הזה, פרידמן עומד להגיש בדרך הכי טובה שהוא יודע, מופע סטנד-אפ חדש, אבל אנחנו כאן בכלל כדי לדבר על אוכל ופרידמן הגיע למסקנה שהדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא לרדת ליער ששוכן מתחת לביתו.

אז לטובת בריאותם של כל הגורמים המעורבים החלטנו להכניס פנימה מקצוענית - הלקטת אביבית ג'וטי ברקוביץ'. את הרעיון לארוחה השכונתית פרידמן הביא מהסדרה החדשה שלו, למד קצת משפים שמתעקשים על תוצרת מקומית אבל אנחנו, הולכים בכלל על ארוחת קקטוס בתוספת ביצים שהוטלו בחצר הבית. בגיל 55 גם הקריירה של פרידמן חווה רנסאנס, הוא מלקט קצת מכל שהוא רואה סביבו ומצליח ליצור בכל עם משהו קצת שונה, ובינתיים עושה רושם שזה עובד לו לא רע. והאמת, גם הקקטוס יצא בסדר.