מאה אחוז מושחתות בביס אחד. קרמו דה בורגון, יחצ

הביס הכי יקר: טעמנו את הגבינה הוויראלית שמציפה לכם את הפיד

היא נראית כאילו יצאה מסרט פורנו של גבינות, ואם כל השמנתיות הזאת לא מספיקה - באמצע תמצאו שכבה עבה של כמהין. כמה עולה הקרמו דה בורגון והאם היא באמת אלוהית? טעמנו

  • פורסם ב:
  • 29/07/2018 14:55
  • |

יש סיכוי טוב שגם אתם נתקלתם לאחרונה בסרטון הוויראלי, שהכינוי המדויק ביותר עבורו יהיה "פורנו גבינות". גוש גבינה ענקי נחצה לשניים, וכשהוא נפער לרווחה מתגלה מראה שיגרום גם לאדם השבע ביותר להתרגש: גבינה בשלה ורכה, חצי נמסה-חצי יציבה, ובאמצע פס עבה של פטריות כמהין שחורות. המראות הקשים האלה לא הניחו לנפש הרכה שלנו, ואחרי ליל נדודים שהוקדש לפנטזיות גבינתיות החלטנו להשיג את הצרפתית העילאית העונה לשם "קרמו דה בורגון בריאה סברן", ולהיכנס לה לקרביים כמו שהיא נכנסה לנו לחלומות. 

>> משתמשים בירקות קפואים? בחיים אל תעשו את הדבר הזה

>> מועצת הצמחים מזהירה: אל תקנו אבוקדו בוסר מהסוג הזה!
>> ראש קהילת המבורגר ישראל מגלה: פה תמצאו את ההמבורגר הטוב בארץ

לפני הכל תנו לנו להרגיע את החוששים: לא מדובר בגבינה בשלה מהסוג המסריח שיסטור לכם פיזית וניחוחית בפרצוף כשתפתחו את המקרר. למרות ציפוי העובש הקטיפתי שעלול להבהיל במבט ראשון, מדובר בגבינת טריפל קרים מאוד עדינה ומאוד בשלה, שמרקמה וטעמה העדין מזכיר ברי מאוד מאוד איכותי. את שכבת הטריפל קרים המשולב בקרם פרש חוצה פס כהה וריחני של פטריות כמהין שחורות מפוררות ועזות טעם. ביס נדיב מהחטא הכל כך מושחת הזה הוא סוג של משחק מקדים קולינרי: שכבת העובש עדינה ורכה ומתפוגגת די מהר, ומיד אחריה מוצף הפה בחלק הרך והקרמי של הגבינה, שנוזל ונמס ונשפך לכל עבר ככל שמתקדם הביס. אז גם מתגנבים טעמי הכמהין, ובעדינות מרומזת מתחילים לפתוח עוד ועוד טעמים אגוזיים-פטרייתיים בפה. זה כל כך וענוג וטעים, שרצוי לחטוף את הביס הראשון במקום פרטי בו אחרים לא ישפטו אתכם על התנהגות בלתי הולמת. 

עדינה ועצמתית בו זמנית. קרמו דה  בורגון

עדינה ועצמתית בו זמנית. קרמו דה בורגון( יעל רייף)

 

"Le Crémeux de Bourgogne a` la Truffe Brillat Savarin" בשמה הלועזי, מיוצרת מחלב בקר על ידי מחלבת DELIN הקטנה הממוקמת באזור הכרמים של קוט דה נואי שבצרפת. המרקם הקרמי המלא והבשל מתקבל בזכות העשרת החלב בשמנת, וכבר בתהליך ההכנה מוסיפים לגבינה פטריות כמהין שחורות שמתיישנות בתוכה ומעניקות ניחוח עמוק, אדמתי ואגוזי. לישראל מיובא התקף הלב הגבינתי הזה על ידי מעדניית "אגתה" שברמת החייל, ומחירה (שבו, קחו כוס מים וכוונו את המזגן ל-16 מעלות) 36 שקלים ל-100 גרם. לא זול, אבל ממתי לאושר יש תג מחיר?