מדף סופרמרקט, רויטרס

נחשף: רשת המזון הזאת הכי עלולה לפגוע לכם בכיס

הרשות להגנת הצרכן בדקה איזו רשת לשיווק מזון גרפה הכי הרבה תלונות בשנת 2017 ביחס למחזור המכירות שלה - התוצאות לפניכם

עד כמה יש סיכוי שתחזרו מהקנייה הקרובה בסופרמרקט עם תלונה? תלוי היכן אתם קונים, מן הסתם - וכעת מתברר מי הרשתות הכי מועדות לפורענות מהבחינה הזו.

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן פרסמה הבוקר (חמישי) את ניתוח התלונות על רשתות שיווק מזון בשנת 2017, כאשר כדי למצוא מדד אובייקטיבי יחסית, שיתחשב גם בגודל המחזור של הרשת, נבדק אחוז התלונות ביחס לכל מיליון שקלים במחזור השנתי של שנת 2016.

מהבדיקה עולה כי מתוך כל מאה קונים ברשת "זול ובגדול", שלושה יתלוננו על הטעיה מסוג כלשהו - לרוב, אי-הצגת מחיר בסימון מוצרים, הטעיה בפרסום או במבצע, ופגם במוצר. לאחר מכן, בצד הרע של המדד, נמצאות רשתות "יינות ביתן", "ויקטורי", טיב טעם ורמי לוי - כאשר רשת "חצי חינם" זכתה לאחוז התלונות הנמוך ביותר.

תלונות על רשתות שיווק מזון

תלונות על רשתות שיווק מזון (הרשות להגנת הצרכן )

 

עד כה, על פי הנתונים שפורסמו, הוטלו קנסות ועיצומים בסך כ-18 מיליון שקלים בתחום המזון. "ההוצאה בתחום המזון במשק בית בישראל היא השלישית בגודלה", מסרה ענת בן עזרא דוקן, סמנכ"לית אסדרה מינהל ואירגון: "ולכן שמנו לעצמנו את התחום כאחד מהנושאים בסדר העדיפות בתוכנית העבודה ל-2018. לעיתים קיימת תחושה בקרב הצרכנים כי אין הם צריכים להתלונן על סכומים קטנים לכאורה - אבל אני פונה לציבור הצרכנים להמשיך ולהתלונן כנגד כל חברה המפרה את הוראות חוק הגנת הצרכן גם בתחום המזון, מכיוון שהסכומים הקטנים עלולים להתכנס לאלפי שקלים בשנה". אם יש לכם תלונה כזו, הטלפון של הרשות הוא 02-6739674 - ואפשרי להגיש תלונה גם דרך האתר.