ישאר בלתי אכיל. אבוקדו בוסר מזן גליל, מועצת הצמחים

מועצת הצמחים מזהירה: אל תקנו אבוקדו בוסר מהסוג הזה!

גם אתם נפלתם לאחרונה בפח וגיליתם שבזבזתם לא מעט כסף על משהו בלתי אכיל? כל הפרטים על תרמית האבוקדו המזויף שמציף את השוק. היזהרו ושתפו!

  • פורסם ב:
  • 25/07/2018 14:05
  • |
  • כתבים:
  • אוכל 13

האבוקדו הוא אחד המצרכים הבריאים היקרים ביותר ברשימת הקניות שלנו, ולמרות שניתן להשיגו בכל ימות השנה, מחירו מסרב לרדת. כעת גזרה נוספת מאיימת על כיסו של הצרכן, שעלול להוציא לא מעט כסף בתמורה לאבוקדו שרק נראה רגיל, אך למעשה אינו אכיל. התקופה הנוכחית נחשבת לעונת מעבר בין ה"ריד", הזן האחרון של העונה הקודמת, ל"גליל", הזן הראשון של העונה החדשה. דווקא בתקופה זו מועצת הצמחים פונה לצרכנים ומזהירה: אל תרכשו אבוקדו בוסר מזן "גליל" שמציף בימים אלה את המדפים. מדובר באבוקדו בוסרי ובלתי אכיל שלא יבשיל לעולם.

 
 
 

רנה סנדל, מנהלת איכות וסטנדרטים בענף הפירות במועצת הצמחים מסבירה: "לאור ניסיון העבר פנינו בתקופה האחרונה למגדלי ומשווקי האבוקדו וחידדנו את מועדי ומדדי ההבשלה והקטיף במטרה למנוע הגעת פרי בוסר לשוק. לצערנו, הביקוש הגדול של הצרכנים לאבוקדו גרם לכך שמספר מגדלי אבוקדו מסוג 'גליל' לא עמדו בפיתוי והחליטו בכל זאת לשווק פרי מוקדם (בוסר). הפרי הזה לא הבשיל, לא יבשיל ויישאר בלתי אכיל. לכן אנו ממליצים לצרכנים; אל תקנו אבוקדו מסוג 'גליל' שנקטף לפני ה-20 באוגוסט".

זני האבוקדו המומלצים לקנייה בתקופה זו הם אבוקדו מזן "ריד" ואבוקדו מזן "טיג" המאושר לקטיף מוקדם, וזמין ברשתות השיווק. בסוף אוגוסט יגיע למדפים אבוקדו בשל מזן גליל, ובשלהי חודש ספטמבר יצטרף גם אבוקדו מזן אטינגר. בנובמבר ואילך יצטרפו זנים רבים נוספים - הרווסט, פוארטה, פינקרטון וארד.
 
כך תבדילו בין השנים השונים


אבוקדו "ריד": זן שצורתו עגולה ככדור וקליפתו קשה ועבה, מחוספסת קלות. הזן הזה נקטף החל מאמצע חודש מרץ ונמצא על המדפים עד חודש אוגוסט.
אבוקדו "גליל": זן שפירותיו מאורכים, חלקים וקליפתם דקה, ירוקה ומבריקה.
אבוקדו "טיג": זן שצורתו דומה לאגס עגלגל וקליפתו דקה וירוקה.
אבוקדו "אטינגר": זן אליפטי וצר עם קליפה ירוקה בהירה וחלקה. ניתן לקטוף אותו החל מאמצע חודש ספטמבר.