"חווה ואדם" - המיזם לזכרו של יותם קדרון ז"ל, יוטיוב

המורשת שהותיר יותם הצעיר לאחר מותו הפכה לפרויקט קולינרי מרגש

כל יום עולים לרשת מיזמי הדסטארט, אך רק מעטים מצליחים לרגש. "המטבח של יותם" שהוקם לזכר חבר אהוב מחבר בין קולינריה לאדמה במטרה להפוך את העולם לבריא ושפוי יותר

  • פורסם ב:
  • 16/07/2018 12:21
  • |

בחוות "חווה ואדם" הממוקמת בסמוך לעיר מודיעין, עובדים בימים האחרונים על מיזם חדש ובריא עם ערך מוסף בשם "המטבח של יותם", מיזם שהוקם כדי לחבר בין הירקות בשדה למטבח הפרטי, ועל ידי כך לבריאות של המשפחה כולה. מאחורי הרעיון הכל כך הגיוני עומד סיפור מרגש: יותם קדרון היה שף כשרוני ומוזיקאי בחסד שעשה שירות לאומי בחווה וטבע למוות בשנת 2017. חבריו, שביקשו לחלוק לו כבוד אחרון הקימו את הפרויקט לזכרו של יותם במטרה לספר את סיפורו ולשמר את זכרו של מי שהכניס כל כך הרבה שמחת חיים לחווה. 

>> קרייבינג לסלט ביצים? מצאנו אחד מושלם ולא יקר

>> המילקי החדש: תורידו מילה אחת מהאריזה ותקבלו מוצר אחר לגמרי

>> זוכה מאסטר שף הקדיש שנה מהחיים שלו להמבורגר, וככה זה זה נגמר

במיזם "המטבח של יותם" מבקשים החברים להעביר הלאה את המתנה שקיבלו מיותם ולאפשר למבקרים שיגיעו לחווה לחוות את המסע המלא של הירקות מהקטיף ועד הצלחת. במקום ילמדו איך לשמר מזון ולבשל אותו כך שהערכים התזונתיים ישמרו ויזינו את הגוף. עובדי "חווה ואדם" זקוקים לגיוס ההמונים כדי לסגור את המתחם לחורף, לקנות פאנל סולארי חדש שיספק את המטבח, להקים ערוגות תבלינים וערוגות ירק, לקנות שולחנות עבודה חדשים וכלי מטבח חדשים. בנוסף לכל אלה, הם מקימים מתחם לשימור מזון ויצטרכו מזקקה לצמחי מרפא.

המטבח של יותם
 

המטבח של יותם - ירקות מהשדה  היישר אל הצלחת (יוטיוב )

 

איפה אתם נכנסים לתמונה? אם הפרוייקט דיבר אליכם, אתם מוזמנים להיכנס לאתר הדסטארט ולתרום. בתמורה תוכלו לקבל סיורים וארוחות בוקר, סדנאות מרתקות, מארזים מפנקים והכי חשוב, תעשו טוב ותעזרו לעורר את המודעות לאוכל בריא היישר מהשדה לצלחת, והכל לזכרו של נער מופלא אחד שניסה גם בעצמו להפוך את העולם לטוב ובריא יותר.