הסוף לאצבעות משומנות? דף טונה של עץ הזית, יעל רייף

המצאת המאה או פספוס? דף טונה אכיל שמציל את הידיים משמנוניות

הרגע הזה שבו הידיים מתלכלכות בשמן (ואז גם השיש) מוכר לכולם. המצאה חדשה מבטיחה לחסוך מאוכלי הטונה את ההתעסקות עם סינון או חתך לא רצוי באצבע. האם זה עובד? בדקנו

הרגע הכי מבאס במטבחון של המשרד מוקדש לטונה. (מעבר חד לארוחת הצהריים) קודם פותחים את קופסת השימורים תוך תפילה חרישית לא להיחתך, אחר כך מסננים את השמן או המים הישר לפח או לכיור (אם בא לכם לעשות סתימה), מרימים את המכסה תוך עוד תפילה חרישית לא להיחתך, ורק אז, קצת אחרי ששוטפים טוב-טוב ידיים, אפשר לבוא במגע עם הטונה הנכספת. אנשי הטונה עוברים את מסע הכומתה המפרך הזה על בסיס כמעט יומי, ומעולם לא הקימו קול צעקה. לפחות לא עד עכשיו. לפני כמה ימים נחתה אצלנו במערכת אריזה מאוד שטוחה ומאוד אטומה של המותג "עץ הזית", ובתוכה (אתם יושבים?) דפי טונה TO GO.

>> המבורגר בירה, יש דבר כזה

>> את החומוס של אבו חסן היהודי כבר טעמתם?

>> סהרורים? כאן תאכלו (וגם תשבעו) בלילה הלבן


 

לא מדובר בעוד תוצר של הדפסה תלת מימדית, אלא בטונה שעברה השטחה, הוכנסה לתוך אריזה אטומה עם קצת שמן קנולה, שמן זית או מים, וכעת מוכנה לקפיצת ראש לתוך הסלט בלי הצורך לסנן. תכלס, המצאת המאה, אבל האם זה עובד?

עובד כן, האריזה אטומה ותעמוד בכל טלטלה, וגם התלישה והריקון לתוך צלחת בלי הצורך לסנן מקיימים את ההבטחה. רק מה? מדובר בדף טונה נוקשה וצפוד, שגם מזמן לחימה לא קלה עם המזלג וגם מעורר צער על הדג המנוח, שככה סיים את חייו.  נכון שבסוף הסשן והמכות של המזלג מתקבלים כמה צ׳אנקים, רק שהם מאוד יבשים ונטולי עסיסיות, ולכן משתמשים במיץ של הסלט כאמצעי להחזיר לעצמם נפח בריא. על פרוסה, למשל, זה בחיים לא היה עובד. אולי רק אחרי ניפוח, השרייה ועיסוי עמוק. רוצים לומר: לא משנה באיזו קונסטלציה ניסינו, לבסוף נותרנו עם דף טונה יבש ועיקש. 

 הרעיון נחמד, הביצוע פחות. טונה TO GO של עץ הזית

הרעיון נחמד, הביצוע פחות. טונה TO GO של עץ הזית( עץ הזית)

 


לבסוף מגיעים לסוגיית המחיר: 8-9 שקלים עולה שקית ה- to go, שכמות הטונה בתוכה עומדת על 85 גרם. כדי לסבר את האוזן - משקל הטונה בקופסאות שימורי הטונה האישיות של החברות המתחרות בשוק עומד על 140 גרם, ו-160 גרם לקופסה המסורתית שמספיקה ל-2 מנות. שתיהן עולות בממוצע פחות מאריזת ה-to go של "עץ הזית" ומספיקות להרבה יותר ביסים. כעת נשאלת השאלה מה עדיף - אצבעות שמנוניות או קנס של 2.5 שקלים בממוצע פר ארוחה?

טונה TO GO של עץ הזית - 8-9 שקלים לאריזה של 85 גרם. להשיג ברשתות השיווק