בונבוניירות, פוטוליה

אוהבים להביא שוקולדים מהדיוטי? ובכן, חדשות רעות

התרגלתם לצ׳פר את החברים מהעבודה ואת ההורים עם שוקולדים בדרך לחו״ל? מתברר שהטובלרון, הפררו רושה והמרסי עלולים להיות הרבה פחות נגישים בקרוב. האם ממתוק ייצא מר?

בין אם אתם חובבי טובלרון ובין אם מרסי או פררו רושה הם כוס התה שלכם - בדרך למטוס תעברו כנראה בין מדפי השוקולד והבונבוניירות כדי להצטייד במתנות לחברים ולקולגות מהעבודה. בדיוטי פרי פועלת כיום החנות הגדולה של ג'יימס ריצ'רדסון לצד כמה עמדות מכירה קטנות יותר, ותחרות על המחירים שכמעט לא קיימת בנמל התעופה.  

>>> עולם חדש: 10 שדרוגים מדהימים לטחינה

>>> גאוני: תפוחי אדמה קריספיים בתנור בלי טיפת שמן

>>> 3 דברים שלא האמנתם שאפשר לעשות עם טחינה

>>> 3 דברים שלא האמנתם בחיים שאפשר להכין מכוסמת

לפני מספר שבועות פרסמה רשות שדות התעופה מכרז חדש על עמדות המכירה הפזורות בנתב"ג. אם ג'יימס ריצ׳רדסון הגדולה תזכה, היא תשלוט למעשה במכירת השוקולד והמתוקים בדיוטי פרי, והיא זו שתקבע את המחירים. בדוח מבקר המדינה שפורסם באוקטובר 2017 כתב המבקר על רשות שדות התעופה: "במכרזים העתידיים חייבת הרשות לשקול דרכי פעולה שונות שיסייעו להגברת התחרות ולהקטנת התלות שלה בזכיין בודד".

מרשות שדות התעופה נמסר כי הרשות מודעת לסוגיית התמודדות של ספקים קיימים בנתב"ג. לתהליך המכרז ניגשו יותר מעשרה מתמודדים, הסוגיה שהועלתה נבחנת בימים אלה. גורמים בענף מעריכים כי מאז 2011 השנה בה נשבר מונופול השוקולד בנמל התעופה, המחירים ירדו בכעשרים אחוזים, לכן השאלה עכשיו האם בתום המכרז התחרות תשמר והאם השוקולד שנקנה יהיה יותר מריר ממתוק.