ד"ש מאמריקה. צלעות בברביקיו, פוטוליה

שגב תלמד: זה מה שאכלו טראמפ וקים בארוחת הפסגה בסינגפור

תפריט שמחבר מזרח ומערב, קינוח מחווה לקלאסיקה קולנועית וצלעות שיגרמו לקים ג'ונג און לרצות לבקר באמריקה. זה מה שאכלו המנהיגים בפסגת סינגפור, בלי אף נעל על השולחן

  • פורסם ב:
  • 12/06/2018 11:07
  • |

אין כמו אוכל טוב כדי לקרב לבבות, גם אם מדובר בשתי יבשות, אידאולוגיות שונות וגם כמה עניינים גרעיניים שנידונו סביב השולחן. לפני שעות אחדות הסתיימה פגישת היסטורית שקיימו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ומנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און, במהלכה חתמו השניים על "הצהרת סינגפור". את החתימה על הסכם שעשוי לשנות את ההיסטוריה ליוותה ארוחת צהריים מפוארת ששילבה בין מזרח למערב וכללה מנות סינגפוריות מסורתיות, מנות מהמטבח הסיני, כמה הבלחות אמריקאיות וצרפתיות ואפילו מנות מלאיות שזרות לחך המערבי.

>>> תקרית מדינית? זה מה שהגיש השף שגב לראש ממשלת יפן

כך זה התחיל. קוקטייל שרימפס וסלט אבוקדו

כך זה התחיל. קוקטייל שרימפס וסלט אבוקדו( פוטוליה)

 

לפתיח אכלו השניים קוקטייל שרימפס וסלט אבוקדו, סלט מנגו מלאיי ירוק ברוטב דבש, לימון ותמנון טרי, וגם מנה קוריאנית מסורתית של מלפפון ממולא. לעיקרית הוגשו צלעות בקר קונפי רכות ונימוחות לצד מאפה שכבות תפוח אדמה צרפתי, ברוקולי מאודה ורוטב יין אדום בצד. עיקרית נוספת שמשלבת את המטבח הסיני והאמריקאי היא חזיר קריספי ברוטב חמוץ מתוך לצד אורז מטוגן בסגנון "יאנגזאו" ברוטב צ'ילי ביתי. מנה עיקרית שלישית לבחירה הייתה דג קוד "מושקה" בסויה שחורה עם חופן ירקות אסייתיים.

ההשראה מסדר פסח? כך נראה שולחן ארוחת הפסגה:

אגף הקינוחים הוגש בסגנון שמרני יותר וכלל טארטלט גנאש שוקולד מריר, מחווה אמריקאית קולינרית מובהקת בדמות גלידת האגן דאז בטעם וניל עם קולי דובדבן, וגם טארט tropézienne, קינוח המורכב מבריוש ממולא, שהומצא ברביירה הצרפתית בשנת 1955 לכבודה ובהשראתה של בריז'יט בארדו, שצילמה באותה עת ברביירה את סרטה ה-17 "ואלוהים ברא את האישה". ציוצים לגבי הטעם ורשמים קולינריים של שני המנהיגים טרם שוחררו לאוויר הרשת, אבל דבר אחד ברור: אף אחת מהמנות לא הוגשה בתוך נעל  או כלי המדמה כור גרעיני. 

 ההשראה מבריז'יט בארדו

ההשראה מבריז'יט בארדו. טארט tropézienne ( פוטוליה)