משתה שמח עם מנות הדגל המיתולוגיות של המסעדה. שישברק של מסעדת כולא, חיים יוסף

סמנו ביומן: מסעדת "כולא" האהובה חוזרת לחיים, אבל רק לערב אחד

גם אתם תהיתם לאן נעלם השף המוערך עודד חצבני? אחרי הסבה מקצועית מפתיעה במיוחד פונה חצבני למטרה חברתית חשובה, במסגרתה מקים לתחייה לערב אחד את מסעדתו האהובה

זוכרים את מסעדת "כולא" החיפאית המעולה שנסגרה לפני כמעט שנתיים והשאירה הרבה לבבות שבורים? יש לנו בשורה מעולה, היא חוזרת לערב אחד בלבד, שיוקדש כל כולו למנות דגל מיתולוגיות מהמסעדה לצד מנות חדשות שהנדס ורקח השף המוכשר עודד חצבני. קצת מוזר אולי לעשות את החיבור, אבל מאז שסגר חצבני את מסעדת הדגל שלו, עשה הסבה מקצועית עם ערך מוסף, והפך להיות מוציא לאור של ספרי ילדים בערבית. 

חצבני, שמגדל את ילדיו בגנים דו לשוניים בחיפה מספר שזיהה בגני הילדים פער עצום בין כמות, איכות ונגישות ספרות הילדים בשפה הערבית לזו שבעברית, והחליט לעשות מעשה. "כאבא לילדים בגן דו לשוני, ההבדל בספרים קפץ לי לעין בעיקר כיוון שכבר למדתי שבכל הדברים הילדים האלו הם אותם ילדים", הוא מספר, "ואם מדף המשחקים שלהם הוא אחד, והתוכן הלימודי שלהם הוא אחד, והמשחקים אחרי הצהריים זהים - מדוע מדף הספרים שלהם שונה?"

>>> זה כנראה ההמבורגר הכי טוב בארץ

>>> הסנונית החיפאית: פרידה ממסעדת כולא האהובה

>>> במקום הזה מגישים ארוחות בוקר זולות ששוברות את השוק

>>> למי יש כוח לקרוא כ"כ הרבה? ביקורת ארוחת בוקר בתמונות מגרות במיוחד

זמן קצר לאחר הגילוי החליט חצבני לעשות הסבה מקצועית במטרה להוציא לאור ספרי ילדים איכותיים ומושקעים מהעולם הערבי ולתרגם אותם לעברית, ובכך להוות גשר דו כיווני לילדים. לצורך הוצאת היוזמה לפועל פנה חצבני לגיוס המונים באתר "ג'אמפסטארטר", ובמסגרת הקמפיין שנועד לגייס כספים לפרויקט, תקום לתחייה לערב אחד בלבד מסעדת "כולא" האהובה, כולל מנת הקלמארי הבלתי נשכחת.

לאכול טוב למען מטרה חשובה. קלמארי סגול על טחינה וזעתר של עודד חצבני

לאכול טוב למען מטרה חשובה. קלמארי סגול על טחינה וזעתר של עודד חצבני( חיים יוסף)

 

האירוע הקולינרי יתקיים ביום שני ה-11.6.2018 החל מהשעה 20:30 (אחרי צאת צום הרמאדן) במסעדת "סבידה" של השף דן שמולביץ, שנמצאת בעכו. המשתה המיוחד יתקיים בסגנון שיתופי ללא תפריט מובנה, ויכלול מנות מיתלוגיות ממסעדת "כולא" כגון: סביצ'ה פיסטוק ופטרוזליה, קלמרי סגול על טחינה וזעתר, לילות ביירות ועוד מנות מגריל הפחמים של "סבידה" המארחת. הארוחה תלווה ביינות של יקב ברבדו ויקב "כרם שבו", שנרתמו למטרה גם הם. מחיר הארוחה 300 שקלים לאדם, וכל הכנסות הארוחה יוקדשו להוצאת ספרי ילדים בשפה הערבית אשר ינתנו במתנה לגני ילדים בעכו וסביבתה. להזמנת מקום, לפרטים נוספים ותמיכה בפרויקט החשוב לחצו כאן.

סבידה - סאלח א דין 14, עכו