,

כך תכינו בובת פרה מבצק סוכר

לרגל החג הלבן, אנה מינביץ' מראה לכם, צעד אחר צעד, איך מכינים פרה מבצק סוכר שיכולה לקשט לכם את הקינוחים ועוגות הגבינה לחג

ציוד וחומרים:

בצק סוכר צבעוני (לבן, שחור, כתום, צהוב ומעט ירוק)

אבקת סוכר או קורנפלור

קערית עם מעט מים

שיפוד עץ

קאטר

משטח עבודה

סכין קטנה

מזלג

 

אופן הכנה:

  • מגלגלים בצק סוכר לבן לכדור בגודל של כמחצית מגוף הפרה - זה יהיה ראש הפרה. לאחר מכן, מגלגלים כדוא לבן קטן יותר. בעזרת קצה האצבעות יוצרים צורה של אגס - זהו גוף הפרה. מכניסים בעדינות שיפוד עץ אל תוך גוף הפרה וחותכים אותו בגובה של פרה יושבת.

 

  • פנים לפרה: מכינים שני נקניקים קטנים בצבע כתום ושחור ומצמידים אותם זה לזה. מקפלים בעדינות את שניהם לצורה של טיפה - אלו יהיו האוזניים של הפרה. כעת יוצרים כדור כתום, הופכים אותו לצורת אליפסה, משטחים בעדינות בעזרת האצבע ומדביקים עם מעט מים לראש הפרה באיזור הפה.

  • בעזרת מזלג יוצרים 2 חתכים בחלק העליון של האליפסה הכתומה - אלו הנחיריים. בעזרת הסכין הקטנה יוצרים חיוך לפרה.

 

  • כדי לחבר את הראש לגוף הפרה, מכניסים את השיפוד אל תוך הראש מלמטה בעדינות ובתנועות סיבוביות. מבצק סוכר כתום יוצרים בגד לפרה: מגלגלים את בצק הסוכר לנקניק ומשטחים אותו. בעזרת האצבעות מכינים לשון קטנה לפרה בצורה של טיפה.

 

  • רגליים: מגלגלים גליל צר של בצק סוכר לבן וחותכים אותו ל-2 חתיכות שוות. יוצרים כתמים שחורים, מדביקים על הגליל ומצמידים לגוף הפרה. יוצרים גליל דק נוסף מבצק סוכר לבן ומכינים ממנו את הידיים (צריכות להיות קצת יותר קצרות מהרגליים).
  • קרניים: יוצרים כדור קטן של בצק סוכר צהוב ומגלגלים אותו לצורה קרן בעזרת האצבעות. מניחים לו להתייבש במשך 2-3 דקות ומדביקים לראש הפרה בעזרת מעט מים.
  • עיניים: מכינים 2 טיפות לבנות או בצבע גוף, עליהן מדביקים 2 כדורים קטנטנים ירוקים ומהדקים אל פני הפרה.

 

והנה גם כל שלבי ההכנה בסרטון:

 

ההדרכה והתמונות באדיבות אנושקה - עיצובים בבצק סוכר ופעילויות מתוקות.

 

מחפשים עוד עיצובים בבצק סוכר? נסו את אלה:

דגל ישראל מבצק סוכר

ליצן מבצק סוכר

אנגרי בירדס מבצק סוכר

מכונית מירוץ מבצק סוכר

היער הקסום מבצק סוכר