רביבה אפל , חדשות עשר

בוקר עצוב: הלכה לעולמה המסעדנית והקונדיטורית רביבה אפל

לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן שחזרה בפעם השלישית, הלכה הבוקר לעולמה האישה ששינתה את פני הקונדיטוריה הישראלית. השפים והקונדיטורים נפרדים

  • פורסם ב:
  • 28/04/2018 09:46
  • |

לאחר מאבק ממושך המחלת הסרטן, נפטרה הבוקר בבית החולים בילינסון הקונדיטורית והמסעדנית רביבה אפל, שעמדה בראש המותג המצליח "רביבה וסיליה" שחגג השנה 30 שנה. אפל הייתה לא רק מסעדנית מצליחה, אלא גם שינתה את פני הקונדיטוריה הישראלית כשפתחה יחד עם שותפתה סיליה רגב (שפרשה לאחר שלוש שנים) בשנת 1988 ברמת השרון את בית הקפה "רביבה וסיליה", שם נמכרו מגדנים צרפתיים פרי ידייה, מחומרי גלם משובחים שהיו אז זרים וחדשים לחך הישראלי.

>>> רביבה אפל: סיפורה של מלכת בתי הקפה הישראליים

לפני שבע שנים הצטרף לעסק הצטרף לבית הקפה סניף נוסף סניף ראשון בקניון G, בין מגדלי היוקרה של צפון תל אביב. משם צמחה מעדנייה של אוכל מוכן, ולפני שנה הצטרפה גם פיצרייה חדשה הנושאת את שם המותג. "כשפתחנו, ירון לונדון שכתב אמר לי 'עם כל הדברים הקטנים האלה, לא תחזיקי מעמד", סיפרה אפל לעמית אהרונסון לפני שלושה חודשים בכתבה שהוקדשה לפועלה." עניתי לו - 'ביום שבו לא אעשה את זה, לא תראה את השלט יותר כאן'". ואכן - איכותם הגבוהה המאפים ומגדנים שנמכרו בבית הקפה היו מזוהים עם אפל, שהקפידה להגיע למקום, לטעום, לבדוק ולקפל בצקים גם בימים קשים וגם כשנתבשרה בפעם השלישית שהמחלה חזרה. השנה, לאחר 30 שנות עשייה ובגיל 72, זכתה אפל בפרס מפעל חיים שהוענק לה על ידי מגזין "טיים אאוט", ובמעמד קבלת הפרס נשאה נאום שלא הותיר עין אחת יבשה בקהל.

"כמה חבל שהידיים של רביבה נדמו וכמה עצוב", ספד בחשבון הפייסבוק שלו השף ארז קומרובסקי לצד סוללה ארוכה של שפים וקונדיטורים. " פעמתי ונהנתי לראותך איך שהרעב והתשוקה לגלות ולדעת עוד ועוד לא נרדם לעולם . האור שלך ישאר איתנו לנצח ! רביבה אפל אישה יקרה שסללה לנו תרבות של שנים", כתב השף יוסי שיטרית.

במותה הותירה אחריה רביבה אפל שני ילדים. הפרטים אודות מועד הלווייתה יימסרו בהמשך. יהיי זכרה ברוך.