עוברת את מבחן המאנצ'יז. פיצת פלאפל של דומינוס, יעל רייף

איפה העמבה? טעמנו את פיצת הפלאפל והשווארמה של דומינוס

מה יותר ישראלי מדגל ועקיפה בתור? אולי רק פלאפל וגם שווארמה וטחינה. ומה קורה כשמחברים את כל זה לבצק פיצה, רוטב עגבניות ומוצרלה איטלקית? טעמנו ואנחנו עדיין המומים

  • פורסם ב:
  • 15/04/2018 17:21
  • |

יש דברים שלא עושים. סופגניה עם עמבה, נניח, זה ביג לא לא, אבל יום עצמאות הוא יום עצמאות וברשתות השיווק החליטו להכניס בכוח 70 שנות ישראליות לכל דבר, כולל לתוך בצק עם מוצרלה ואופי איטלקי-אמריקאי מובהק. ומה יותר ישראלי מדגל? פלאפל, כמובן וגם שווארמה וטחינה. התוצאה: יש לנו פיצה ישראלית חדשה בשוק, והיא מכוסה, תחזיקו חזק, בפלאפל, שווארמה וטחינה. רק שקשוקה ניצלה מהגורל האכזר, אבל מי יודע - יש עוד כמה ימים גם להנחתה הלא פשוטה.

>> לא תאמינו למוצר החדש שהמציאה קוקה קולה לקיץ

>> לכל הטיפים והמתכונים המנצחים ליום העצמאות - לחצו כאן

האחראית לפעלול הקולינרי-שיוקי היא "דומינו'ס", שהחליטה שדי לגיטימי לחבר בין פלאפל, בצל, בצק של פיצה וגם (אללי) מוצרלה נמסה. גרסת השווארמה מגיעה גם היא עם שיגועים דוגמת בצל קונפי, צנוברים, עגבניות וסקוויז של טחינה שמחליפה את המוצרלה ומצילה את הפיצה שגם ככה לא כשרה, מגורל שאינו כשר מובהקות. 

 אחלה רעיון אם רק היו הולכים אותו עד הסוף. פיצת פלאפל של דומינוס

אחלה רעיון אם רק היו הולכים אותו עד הסוף. פיצת פלאפל של דומינוס( דניאל לילה)

 

האם זה הולך ביחד? רק אם אתם ממש ממונצ'זים. בואו נקדיש שנייה למראה: שום שפע או גובה לא נשקף מהפיצה. אם מסתכלים מלמעלה על כל העסק, מדובר וזיואלית בפיתה שטוחה עם מרכבים שנראים כמו משהו שאספו על הדרך וזרקו על המגש. והטעם? דמיינו לכם בצק של פיצה, רק כזה שלא נאפה עד הסוף ונותר לבנבן, ועליו רוטב עגבניות בשכבה דקה יחד עם מוצרלה שמכסה את הכל. עד כה הגיוני, אבל אז מגיעים כדורי פלאפל מפורקים שאיבדו את פריכותם עקב הפירוק ונותרו רכים ומפוררים.

למרות המראה שמזכיר מעט לה-קט, הטעם די בסדר, אבל כשמשדכים מרקמית בין מוצרלה שפעם נמסה ועכשיו הספיקה להתקשות, לבין פירורי פלאפל - מתקבל משהו שהפה לא רוצה לבלוע, גם הוא ישראלי למהדרין ועשה צבא. בין פירור לפירור פזורים בצל, עגבניות, פטרוזיליה, וזילופי טחינה, שהקשר בינה לבין המוצרלה מקרי בהחלט. מקרי ולא נעים. לדעתנו דווקא גבינת פטה או בולגרית היו הולכות הרבה יותר טוב עם הפלאפל ושאר המרכיבים.

שווארמה? יותר כמו מיקרו חזה עוף.פיצת שווארמה של דומינוס

שווארמה? יותר כמו מיקרו חזה עוף.פיצת שווארמה של דומינוס( יעל רייף)

 

פיצת השווארמה כבר הייתה אחותה החיוורת והעילגת של פיצת הפלאפל בעלת הפוטנציאל. כשקראנו בתפריט את המילה "שווארמה", ראינו בראש ערימות של עוף שחום, פריך בקצוות ועסיסי מבפנים - כזה שמביא את כל הכיף של שווארמה אך נארז בבצק של פיצה. נשמע לא רע, נכון? אלא אם השווארמה היא בעצם חתיכות קטנות וחיוורת של עוף, שממש הצריכו מבט ממוקד כדי ללכוד אתן עקב קטנותן המזערית. חבל, כי מדובר היה באחלה עוף, טעים ומתובל כהלכה.

היות שכאן נחסכה המוצרלה והומרה בטיפל'ה טחינה שזולפה מעל יחד עם עגבניות, בצל בסומק וצנוברים - רוב הביס הוא בצק ורק בצק, ואם היה לכם מזל אז אולי גם חתיכה קטנה של עוף שאינו שווארמה, גם אם תובל בקצת כורכום וסומק. אנחנו לא כועסים ולא נוטרים טינה, גם אם "דומינו'ס" הלהיבו אותנו לשווא. בפעם הבאה נרצה ביצוע מדויק, נדיב במרכיביו ומקיים את ההבטחה. ואולי גם קצת עמבה מעל לא תזיק.

>> הפיצות יושקו לקראת יום העצמאות בסניפי הרשת ויימכרו בין התאריכים 15.4-15.5 במחיר 58 שקלים בהזמנת פיצה שווארמה/פלאפל + משפחתית | 59.90 שקלים באיסוף מהסניף ו-70 שקלים במשלוח.