בצק חמאתי ואוורירי בצורה בלתי מוסרית. עוגת סניקרס של ביי דה ווי, שי בן אפריים

חשבתם שהעוגות של קרין גורן מטורפות? שימו לב למפלצת הסניקרס

באמת שלא נעים לנו לעשות לכם את זה, אבל היצירה הזאת מושחתת ומשוגעת מדי כדי להישאר אנונימית. הכירו את העוגה המוזרקת, שהופכת כל פנטזיה על ממתק לעוגת שמרים אמיתית

יש מוגזם, יש מוגזם מדי ויש "וואלה לא הייתם צריכים להכיר לנו את הדבר הזה". ככה הרגשנו מול עוגת הסניקרס-שמרים המוזרקת החדשה של "ביי דה ווי". עוגות שמרים יש בשפע וגם בעוגות סניקרס נתקלנו פה ושם. עוגת שמרים שעם יציאתה מהתנור מוזרק לתוכה מילוי קרם סניקרס או באונטי או אוראו היא כבר מפלצת, אבל לא מהסוג שיגרום לנו להימלט מפניה בבעתה. ותכלס, לא רק שלא נמלטנו, הריח המתוק של חמאת הבוטנים מהסניקרס, הקוקוס השוקולדי מהבאונטי והווניל העדין מהאוראו מילאו את החדר וגרמו להתקהלות רבתי סביב המגש הפתיין.

>> הכירו את הדור הבא של האגז בנדיקט

>> העיקר המיתוג: נמצאה ארוחת הבוקר הגרועה בעיר

>> הסוד המתוק שהירושלמים לא רוצים שתגלו

בכל גומחה אוורירית מסתתר מילוי קרמי טעים. עוגות סניקרב, באונטי ואוראו של ביי דה ווי

בכל גומחה אוורירית מסתתר מילוי קרמי טעים. עוגות סניקרב, באונטי ואוראו של ביי דה ווי( שי בן אפרים)

 

אחרי ההתלהבות הוויזואלית עברנו לטעימה שהפכה די מהר לבליסה, ומשם הדרך למגש ריק הייתה די קצרה: בצק הבריוש המדופף אוורירי מבפנים כענן, וחלקו החיצוני שחום ופריך בעדינות. היינו בכיף אוכלים רק אותו כפי שהוא, אבל אז הגענו פנימה וגילינו מילוי קרמי שממותק בדיוק במידה הנכונה. לעוגת הסניקרס הוזרק מילוי קרמל מתוק-מלוח עם טעם עדין של בוטנים, ועוגת האוראו טמנה בגומחות האווריריות קרם חלב עדין וסמיך שהציף ותיבל בעדינות את הבצק. וההפתעה? למרות שמדובר במחווה לממתקים מתוקים במיוחד, בצק העוגה לא מתוק כמעט בכלל, ועל המתיקות אחראי הקרם שממתין בפנים. 

>> מאפינס צ'אי מסאלה ב-10 דקות

>>  איך המזנון הניו יורקי של אייל שני? ביקורת

בחלק העליון ועוד לפני שבוצעים עם הידיים את תלוליות השמרים, ממתינים אלמנטים מכל חטיף: את הסניקרס מעטרים עיגולי שוקולד עם טעם אגוזי, על הבאונטי אורבים שקדים וקוקוס ואת עוגת האוראו מקשטים ריבועי בצק אוראו רך ומתוק. שבחים אחרונים הולכים לדרך שבה מעוצב הבצק בתבנית: אם אתם אוהבים עוגות שמרים אתם בטח יודעים שאפשר לפתל אותן, לסובב ולהנדס צורות אמנותיות. כאן מדובר באומנות מרשימה במיוחד בצורת גלים דקים ומפותלים שלא רק מייפים את העוגה, אלא גם אחראיים על המרקם הקראנצ'י והפציח בחלקה העליון. באמת שלא נעים לנו לפרגן כל כך הרבה, אבל עד כה לא מצאנו דבר טענה אחת חוץ מעניין הקלוריות, הסוכר והכולסטרול כמובן, אבל הם כבר שייכים לכתבה במדור בריאותי אחר.