רותי ומתי ברודו מערבבים עסקים, משפחה והנאה. וזה יוצא טעים

הם נישאו, נפרדו ומצאו בני זוג אחרים, אבל מבחינתם זה רק משביח את העסק. רותי ומתי ברודו בנו את האימפריה הקולינרית R2M, שהאכילה כנראה גם אתכם, וגם זה לא משביע אותם

ספק אם יש בישראל מסעדנית עם ניסיון רחב יותר מאשר רותי ברודו – אלא שגם 25 שנות קריירה, מסתבר, לא מסייעות להוריד את מפלס הלחץ והחרדה לפני פתיחתו של עוד מקום חדש.

את הלחץ מתעלת ברודו, כמו תמיד, לעבודה. שום דבר כאן לא נעלם מעיניה, שום פרט כאן ייקבע ללא אישורה. הרצל 16 – דיסקו טוקיו הוא שם המקום החדש – מדובר, בעצם, בשני מקומות שהם הגלגול החדש של "רוטשילד 12" המקום שאת המבנה שלו נאלצו רותי ומתי לפנות לטובת שיפוץ – שילוב בין בית קפה, בר אלכוהולי וחלל להופעות מוזיקה שנפתח ממש היום, לבין מסעדה יפנית שתצטרף רשמית למתחם בחודש הבא.

גם אם מעולם לא ראיתם את רותי ברודו או את שותפה הנצחי מתי, כנראה שמתישהו יצא לכם להתארח באחד העסקים שלהם, ודי בטוח שנתקלתם באחת מהמנות שלהם, שכבר הפכו למיתולוגיות מקומיות – אווז קונפי, המבורגר ברוטב יין אדום או עוגת הגבינה של הקופי בר, טרטר הבקר ומח העצם של הבראסרי, צלע החזיר הממולאת גבינה ופחזניות הסנט אונורה של הוטל מונטפיורי, הכבד הקצוץ או העוף הצלוי של הדליקטסן וקוקטייל הג'זמין הוורוד.

ארוחת לייט נייט בבראסרי
 

ארוחת לייט נייט בבראסרי ( יח"צ)

 

מתי ורותי ברודו עומדים בראש קבוצת R2M – אימפריה של ממש במונחים מקומיים – חמש מסעדות, רשת של מאפיות ובתי קפה, בר להופעות מוזיקה, מלון בוטיק וגם קייטרינג לאירועים – ואת כל זה הם עושים תוך שהם מנפצים כל מיתוס ושוחטים כל פרה קדושה בתחום של ערבוב בין משפחה לבין עסקים, בין החיים הפרטיים לבין העבודה.

רותי ומתי הכירו במהלך שירותם הצבאי, התאהבו והתחתנו. בשנת 1994, פתחו את הקופי הבר, המקום הראשון שלהם בתל אביב, ואחריו הגיעו עוד ועוד עסקים שהפכו למוסדות – עם אוכל קלאסי ומוכר יחסית שמקבל טיפול מעודכן, ועם שירות מוקפד שהפך לסימן ההיכר של הקבוצה.

לפני כשש שנים, רגע לפני שהם פותחים עוד מקום חדש – החליטו מתי ורותי להיפרד. את מקומו של מתי כבן הזוג של רותי תפס לא אחר מאשר השף גיא פולק – מי שמשמש היום כשף הראשי של קבוצת המסעדות שלהם ועבד לצדם מראשית הדרך.

הטלטלה הזו, שהייתה יכולה לפרק כנראה את רוב העסקים המשפחתיים, התבררה כעניין פעוט למדי כשגם מתי מצא בת זוג חדשה, שעמה הוא בחר לעשות את מה שהוא ורותי מעולם לא הצליחו – להקים משפחה. גם את המשבר הזה הצליחו השניים לצלוח באלגנטיות ושקט תקשורתי מאוד לא מקומיים – שש שנים אחרי נראה כאילו כולם כאן השלימו כבר עם כולם – אפילו רותי ונאדיה סוחבות יחד שולחנות בעסק החדש. על הנייר, אגב, רותי ומתי עדיין נשואים – אבל לא צריך לבלות במחיצתם יותר מדי זמן כדי להבין שאולי טוב שהחליטו להישאר שותפים לעסקים ופחות לחיים.

במשפחה המודרנית של קבוצת R2M חברים היום יותר מ-700 עובדים, שמאכילים אלפי ישראלים מדי יום ומגלגלים מחזור שנתי של יותר ממאה מיליון שקל – הם נחשבים לבית הספר הלא רשמי של תעשיית האירוח בישראל, מקום שבו חייבים לעבור מי שרוצים לבנות קריירה כמסעדנים.

המקום החדש שלהם אמנם נפתח רק היום אבל הפרויקט הבא כבר בקנה – אחריו יגיעו מן הסתם עוד ועוד פרויקטים – בכל פעם מחדש הם נשבעים שהנה, יותר הם לא יפתחו עוד מסעדות – אבל בסוף רותי משכנעת את מתי. או שאולי מתי משכנע את רותי. מזה, כבר הבנתם, אי אפשר באמת לצאת עם מסקנה חותכת – ואולי בכלל זה לא משנה – העיקר שימשיכו יחד.