התפחה של 42 שעות שיוצרת בצק אוורירי ונפוח בעל קראסט קשיח ונפלא. ארציאלי, יניב שדה

היא נפתחה לפני שלושה ימים וכבר מסתמנת כפיצה הכי טובה בארץ

לא משנה מהי הפיצה האהובה עליכם, כזאת עוד לא טעמתם: הבצק תופח 42 שעות, האפייה מייצרת קראסט קולני, והבורטה שמפזרים על הפיצה הלוהטת עושה את ההבדל. הכירו את ארציאלי

  • פורסם ב:
  • 21/01/2018 16:09
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/01/2018 15:15
  • |
  • כתבים:
  • יעל רייף

היא נפתחה לפני יומיים וחצי, וארבע שעות אחרי הפתיחה בקושי נותרו פיצות. כלומר נותרו, אבל רק קצוות. כל השאר נחטפו שנייה אחרי שיצאו מהתנור. בשביל להבין את תופעת חטיפת הפיצות ב"ארציאלי", בית הפיצות החדש שבכיכר רבין בתל אביב, צריך לדמיין את הסיטואציה: פעם בכמה דקות מפציעות מתנור פיצות אובליות וארוכות. חלקן התחתון פריך מאוד, כזה שאם נוקשים עליו מחזיר נקישה בחזרה, וחלקן העליון רך, עבה ואוורירי נוסח עדות הפוקאצ'ה. התוספות לא שגרתיות (כולל כדור בוראטה שנקרע ומונח על הפיצות עם יציאתן מהתנור, וכשננעצת בהן הסכין נשמע ברחבי האזור רעש מזקיר אוזניים.

>> זה חשבון האינסטגרם הכי חמוד שתוכלו להתמכר אליו

>> את הארוחה הסודית הזאת שמתקיימת בדירה תל אביבית אתם חייבים להכיר

>> הסודות הטעימים של שוק הכרמל

הפיצות של "ארציאלי" לא דומות לשום פיצות שטעמתם בעבר. יש שישוו אותן ל"טוני וספה" בזכות הקראסט הקולני, אך נכון יותר להשוות אותן ל-"forno", הפיצות הנהדרות של פיצריית העל ששוכנת בכיכר קמפו די פיורי ברומא, אחד המקומות ששימשו השראה לפתיחת המקום הארצישראלי, לצד פיצריית "Pizzarium" המדוברת, בה עבר הבעלים חואן מסל יחד עם הפציולו אלעד כהן סטאז' ארוך. אחרי שלמדו את סודות הבצק והאפייה של הפציולו האגדי גבריאל בונצ'י, חזרו ארצה התאמנו על אי אלו בצקים ופתחו את המקום.

 נחטפות תוך דקות. פיצה מרגריטה בארציאלי

נחטפות תוך דקות. אלעד כהן הפציולו בארציאלי( יעל רייף)

 

בהתאם, הבצק כאן שונה מרוב הבצקים הפיצתיים. הוא נטול מחמצת, מבוסס על תערובת קמחים מאיטליה עם הרבה מים בתערובת ועובר התפחה ארוכה בת 42 שעות. התוצאה היא משהו שנע בין "קשה" של לחם איכותי לפוקאצ'ה רכה ואוורירית, וזה עוד לפני התוספות. הן כבר סיפור אחר שמעורר לא מעט לבטים בעת ההזמנה.

>> חטיפי השוקולד שישנו לכם את הרגלי הנשנוש

>> משוק לשיק: כך הפכו השווקים לדבר האמיתי בסצנת האוכל

>> גם יפו מתעוררת לקראסט חדש

נכון לפתיחה מוגשות כאן שש פיצות שונות, כולן צמחוניות-חלביות או טבעוניות, בהן פיצה עם פרובלנו, מוצרלה, אורגנו טרי ועגבניות שרי; פיצה מרגריטה; פיצה עם גאודה צאן, בצל בזעתר ועגבניות שמש ; קרוסטיני תרד ערבי עם מוצרלה מגוררת וגראנה פאדנו, והמיוחדת מכולן: פיצת בוראטה עם רוטב עגבניות, פלפל קלוי, ארוגולה ובוראטה רכה וחלבית שמכתימה את הכל בקרמיות לבנה. גם טבעונית עם ארטישוק יש כאן, והיא עמוסה בירקות טובים שעברו קלייה בתנור העצבני שבמקום. 

 קראסט שנשמע למרחקים. ארציאלי

קראסט שנשמע למרחקים. ארציאלי( יניב שדה)

 

הפיצות נמכרות לפי משקל (10/12.5 שקלים ל-100 גרם, תלוי בסוג), כך שאפשר לייצר מרבד יפה של "סלייסים" מלבניים ולטעום כמה סוגים. כרגע מתמקדים כאן רק בפיצות, אך בהמשך יכנסו לתפריט גם גם סנדוויצ'ים שעשויים מבצק הפיצה הנהדר, פיצות בשריות, ובעתיד העתידי יותר גם קינוחים שיעזרו לכם להפסיק לכרסם את הפיצה המולטי פריכה הזאת.

מסתמנת כפיצה הטובה בתל אביב. ארציאלי

מסתמנת כפיצה הטובה בתל אביב. ארציאלי( יעל רייף)

 

המקום קטנטנן ומכיל 10 מקומות ישיבה בחוץ ועוד חמישה בחלל הפנימי, כולל שניים סביב בר עמידה קטן וחמוד שחציו בחלל הפנימי וחציו בחוץ. כשמזג האוויר יתחמם יתווספו מקומות ישיבה נוספים ופיצות חדשות יכנסו לתפריט. עד אז אתם מוזמנים להכניס את המקום הנהדר הזה לרשימת החובה שלכם ולהכיר פיצה מזן חדש שמצליח לחבר בין פריכות עצבנית לאווריריות תפוחה ורכה, שמצליחה פיזית להוציא גרגורי הנאה מהלועסים.

פיצה ארציאלי - מלכי ישראל 7, תל אביב