בפסטיבל הזה תטעמו עוף כריסמס מסורתי במחיר מצחיק

פעם בשנה מגיעים לחיפה 70 שפים ערבים ויהודים מרחבי הארץ, ומכינים את מיטב המנות שעליהם גדלו בפרשנות קצת שונה. כל הפרטים על א-שאם, פסטיבל האוכל המסקרן בעיר

החל מהיום ועד מוצ"ש (13-15 בדצמבר) יתקיים אחד הפסטיבלים הקולינריים המסקרנים בארץ, שמחבר בין שפים ואנשי קולינריה מכל רחבי הארץ, שיבשלו יחדיו מטעמים מסורתיים מהמטבח הלבנטיני בפרשנות יצירתית עכשווית. כל מנות הפסטיבל יוגשו במסעדות שונות ברחבי העיר התחתית בחיפה, ויימכרו ב-35 שקלים לצלחת, כשהנושא המרכזי יהיה השנה "חומוס שף" במגוון גרסאות, ביניהן חומוס חוביזה וארטישוק ירושלמי של השף ניר צוק; חומוס שווארמה חלקי פנים עם קרם לימון כבוש של השף אבי ביטוןן; חומוס שווארמה חלקי פנים עם קרם לימון כבוש של השפית איילת לטוביץ' וחומוס שווארמה וירקות שורש של אשת הקולינריה אפרת אנזל.

>> פריכה, עסיסית מבפנים ולא שמנונית: כך תכינו את הלביבה המושלמת

 פרשנות מודרנית למאכלים מסורתיים. רקאקה ועדס. צילום:
 

פרשנות מודרנית למאכלים מסורתיים. רקאקה ועדס. צילום: אסף עמברם

 

לצד החומוס יוגשו מנות מסורתיות - מודרניות מהמטבח הערבי דוגמת מקלובה תמנונים של השף אוסאמה דלאל, שתוגש במסעדת "חמארת תלפיות"; שישברק של השף חוסאם עבאס, שיוגש במסעדת "נמל 24"; עראייס של השף עמוס שיאון, שיוגש במסעדת "לחזא"; עוף כריסמס של השף אליאס מטר, שתוגש במסעדת "ליבירה"; קבבל על חוביז'ב של השף דוחול ספאדי, שיוגש במסעדת "Back to Black", וסמאקייה, מנת חתונות עזתית המבוססת על סומאק, עלי סלק, גרגרי חומוס ובשר, שתוגש במסעדת "הסירים של קטי".

>> מחפשים תעסוקה לילדים בחנוכה? כל הפרטים על פסטיבל הלטקעס

 הזדמנות לחוות טעמים חדשים. קטאייף בפסטיבל א-שם
 

הזדמנות לחוות טעמים חדשים. קטאייף בפסטיבל א-שם( אסף עמברם)

 

בין השפים שישתתפו בפסטיבל שבניהולה האמנותי של זוכת 'מאסטר שף' ד"ר נוף עתאמנה איסמעיל: מועין חלבי, זוזו חנא, אליאס מטר, דוחול ספדי, עדנאן דאהר, עמוס שיאון, סלאח כורדי, חוסאם עבאס, מייסר אבו שחאדה, עלאא מוסא, עלי ח'טיב, עומר עלוואן, אחמד סלאמה, חמודי עוקלה, סבינה ולדמן, הילה אלפרט, ניר צוק, אבי ביטון, איילת לטוביץ', חיים טיבי, אורי ירמיאס (אורי בורי), אפרת אנזל וקבוצת מחניודה. לפרטים נוספים צפו בנוף עתאמנה איסמעיל מתארחת אצל אורלי וגיא.