, Studio The Pixel

מצעד הסופגניות של נענע10 לחנוכה 2014

בחודש האחרון נחתו אצלנו במערכת המון סופגניות, שונות ומשונות, במגוון מילויים וציפויים, מכל רחבי הארץ. אבל חנוכה אורך רק 8 ימים, הזמן קצר והקלוריות מרובות, אז באיזו סופגנייה תבחרו? טעמנו בשבילכם - מצעד הסופגניות הגדול של נענע10 לחנוכה 2014

  • פורסם ב:
  • 09/12/2014 11:14
  • |
  • עודכן ב:
  • 09/12/2014 14:39
  • |
  • כתבים:
  • אוכל 13

תמונה?

הקדמה

כמו בכל שנה, חודש לפני חנוכה, התחלנו להתכונן: לא, לא רכשנו כרטיסים לפסטיגל ולא שריינו מקומות בשלל הופעות לילדים. הכנו את הקיבה והחיך לטיגון עמוק, מתיקות מופרכת והמון קלוריות של מיטב הסופגניות משלל הקונדיטוריות הנבחרות בישראל. את הסופגניות דירגנו לפי מספר פרמטרים בהם: טעם סופגנייתי, מידת אווריריות, טעם ואיכות המילוי וכן התרשמות כללית. גילינו שהטרנד הבריא הביא שלל קונדיטוריות להוציא קולקציות של סופגניות לא מטוגנות, להלן בריושים. גם אותן דגמנו ודירגנו והן נמצאות בדירוג הכללי.


מוכנים? סופגניות, היכון, זלול:

 

הסופגניות המצוינות:

הסופגניות של טאטי לחם

הסופגניות של טאטי לחם

תמונה טאטי

סופגניות של טאטי לחם
 

סופגניות של טאטי לחם(שי בן אפרים)

טקסט הסופגניות של טאטי לחם

מובילות את המצעד הסופגניות המשובחות של טאטי. לצד סופגניה במילוי קונפיטורת תות איכותית, טעמנו סופגניות במילוי שוקולד, ריבת חלב (הכוכבת של 2014), קרם פטיסייר וניל ונוטלה ומילוי אוכמניות חמצמצות.
כל הסופגניות בלי יוצא מן הכלל היו אווריריות אבל לא מדי, לא ספוגות בשמן, המילוי היה טעים ומגוון בכמות מדויקת ובטעם גן עדן. על הסופגניה במילוי הקונפיטורה פוזרה בנדיבות אבקת סוכר שהתפזרה בצורה מושלמת, לא נדבקה ולא יצרה גושי סוכר שמפריעים לחוויה.

 

מחיר: בין 5.90 ש"ח לסופגנייה במילוי ריבת תות ועד ל-7.20 ש"ח לכל המילויים האחרים.

איפה משיגים? או בקפה וביסטרו Tatti בגבעתיים (דרך השלום 53) או ב-Tatti Loft ביהוד (רחוב אברהם גירון 3, אזור התעשייה יהוד)

 

הסופגניות של מאפיית לחמים

הסופגניות של מאפיית לחמים

תמונה הסופגניות של מאפיית לחמים

סופגניות לחנוכה של לחמים
 

סופגניות לחנוכה של לחמים( דניאל לילה)

טקסט הסופגניות של מאפיית לחמים

את החיבה שלנו ללחמים על שלל המוצרים הטעימים להחריד שיוצאים מהתנור שלהם אנחנו לא מסתירים. אי לכך היתה ציפיה דרוכה למשלחו הסופגניות. בתוך הקופסה נחו סופגניות סמסמנות ומושלמות: מצופות גנאש שוקולד בלגי, חלקן קלאסיות במילוי ריבת תות פירותית במיוחד ואפילו סופגניות עם סוכריות צבעוניות שנחו על ציפוי שוקולד עשיר. מעבר ליופי, הסופגניות היו טעימות ואווריריות ובגודל מושלם. המילוי היה איכותי ובכמות מושלמת והבצק פלאפי ונעים, בלי רמז לכמות השמן שבה הסופגניות טוגנו.

 

מחיר: 7 ש"ח לסופגנייה

איפה משיגים? ברחוב החשמונאים 99 בתל-אביב, בשוק האיכרים המקורה בהאנגר 12 נמל ת"א ובשוק הכרמל, רחוב הכרמל 11 תל-אביב.

 

הסופגניות של הבייקרי

הסופגניות של הבייקרי

תמונה הסופגניות של הבייקרי

סופגניות לחנוכה של הבייקרי
 

סופגניות לחנוכה של הבייקרי(רונן מנגן)

טקסט הסופגניות של הבייקרי

בבייקרי של מתי ורותי ברודו הקלאסיקה מנצחת. תמיד. כל מאפה, לחם ואפילו כוס קפה מצליחים למלא את הציפיה בצורה נהדרת. כך גם עם הסופגניות. בלי הרבה פומפוזיות, קישוטים או טעמים נועזים, סופגניות אווריריות ונעימות, עם מילוי טעים טעים של ריבת תות באחת וטוויסט של קרמל מלוח באחרת, הקלאסיקה מעולם לא היתה טעימה יותר.

 

מחיר: סופגניית תות - 6 ₪, סופגניית קרמל מלוח - 6 ₪.

איפה משיגים? יד חרוצים 13, אבן גבירול 72, ויצמן 67, יהודה הלוי 79 - כולם בתל-אביב

הסופגניות של מיקי שמו

הסופגניות של מיקי שמו

תמונה הסופגניות של מיקי שמו

סופגניות לחנוכה של מיקי שמו
 

סופגניות לחנוכה של מיקי שמו(דן פרץ)

טקסט הסופגניות של מיקי שמו

בניגוד לסטיגמה של יפה וטיפשה, שעובדת על הסופגניות עם הביטוי יפה ולא טעימה, הסופגניות של מיקי שמו עוצרות נשימה ובמקביל, טעימות בצורה יוצאת דופן. השנה הגדיל שמו לעשות ועיצב סופגניות מסיבה: עטורות סוכריות שוקולד מתוק, קישוטים מפונפנים ומילויים גן עדן. סופגניית הפררו רושה הממה אותנו במילוי בטעם מושלם של פרלין איטלקי מתוק, סופגניית השוקולד שקושטה בשלל סוכריות שוקולד טעימות, היתה אווירירית וטעימה במידה הרצויה. דווקא הסופגניה ה"רגילה", היתה טעימה פחות אבל שאר הסופגניות הצעידו את שמו הישר לקטגוריית הסופגניות המצויינות.

 

מחיר: סופגניה במילוי ריבת תות או ריבת משמש 5 ש"ח, במילוי ריבת חלב או שוקולד רוזמרי 6 ש"ח, הסופגניות לילדים 7 ש"ח. סופגניות מרוקאיות בציפוי סוכר וניל/ סוכר קינמון 5 ש"ח, דונאטס 7 ש"ח.

איפה משיגים? באחד משבעת הסניפים של רשת "שמו", לרשימה מלאה כנסו לאתר: www.shemo.co.il

 

הסופגניות הטובות:

הסופגניות של רולדין

הסופגניות של רולדין

תמונה הסופגניות של רולדין

סופגניות לחנוכה של רולדין
 

סופגניות לחנוכה של רולדין(רונן מנגן)

טקסט הסופגניות של רולדין

כמו בכל שנה, מגיע משלוח סופגניות יפות מראה וטובות טעם. השנה הקולקציה היתה צבעונית ועשירה יותר מתמיד עם קולקציית סופגניות בעבודת יד, הכוללת 12 טעמים מיוחדים:מהסופגניות קלאסיות ועד סופגניות גורמה עם מילויים וציפויים מרהיבים ביופיים. בדרך כלל, סופגניות מקושטות יתר על המידה לא עומדות בהבטחה והטעם של הסופגניות פחות מוצלח. כאן, שלל הקישוטים והעיצובים, שהיו טעימים וקורצים לא הצליחו לקלקל את הטעם הבסיסי של הסופגניה שהיה מוצלח. אמנם המרקמים הוסיפו שומניות לסופגניה וכמות המילוי והקישוט לעתים היתה מופרכת, אבל סופגניות הרושם של רולדין טעימות ומוצלחות.

 

מחיר: סופגנייה במילוי ריבת תות 5 ש"ח, במילוי ריבת חלב 6 ש"ח וכל סופגניית גורמה 9 ש"ח.

איפה משיגים? באחד מ-55 סניפי הרשת. לרשימה המלאה כנסו לאתר: www.roladin.co.il

הסופגניות של מאפיית ברמן

הסופגניות של מאפיית ברמן

תמונה הסופגניות של מאפיית ברמן

סופגניות לחנוכה של מאפיית ברמן
 

סופגניות לחנוכה של מאפיית ברמן(אורן דאי)

טקסט הסופגניות של מאפיית ברמן

הפתעת הדירוג! דווקא מאפיית ברמן הוותיקה הפתיעה עם קולקציית סופגניות עשירה, חלבית ופרווה. בין הסופגניות אפשר למצוא סופגניה במילוי ובציפוי אייריש קרים, סופגניה במילוי קרם שוקולד חלב ועוד. הסופגניות היו ממש כמו בספרים: עגולות ופלאפיות, שומניות במידה הנכונה ועם מילוי מתוק ומנחם.

 

מחיר: 5.80 ₪, פרט לסופגנייה הקלאסית שמחירה 4.70 ₪

איפה משיגים? רחוב בית הדפוס 26 ורחוב אגריפס 42 בירושלים או ברחוב רבי עקיבא 54 בבני ברק.

 

הסופגניות של דלאל

הסופגניות של דלאל

תמונה הסופגניות של דלאל

סופגניות לחנוכה של דלאל
 

סופגניות לחנוכה של דלאל(ירון ברנר)

טקסט הסופגניות של דלאל

הקונדיטוריה המפורסמת של דלאל בנווה צדק, מוציאה מתנורה שלל מאפים ומטעמיים שנוטים להמם אותנו כל פעם מחדש. כך היתה גם הציפיה מהסופגניות, שהוצעו השנה במגוון מילויים כמו ריבת חלב, קרם פיסטוק, קרם וניל וכמובן שוקולד וריבת תות. הטובה ביותר היתה זו הקלאסית עם ריבת התות העשירה, הסופגניה אוורירית וטעימה, המילוי במידה הנכונה ובסך הכל -כמו שצריך.

 

מחיר: סופגנייה ללא מילוי 5 ₪, סופגנייה במילוי ריבת תות 7 ₪, סופגנייה במילוי ריבת חלב/שוקולד/וניל/פיסטוק 8 ₪ ומארז של 12 סופגניות - 80 ₪.

איפה משיגים? כל ישראל חברים 7, נווה צדק, תל אביב (03-5109292)

 

הסופגניות של מאפיית ביסקוטי

הסופגניות של מאפיית ביסקוטי

תמונה הסופגניות של מאפיית ביסקוטי

סופגניות לחנוכה של ביסקוטי
 

סופגניות לחנוכה של ביסקוטי(יח"צ)

טקסט הסופגניות של מאפיית ביסקוטי

מאפיית ביסקוטי מצליחה בכל חג לכבוש את החיך שלנו בשלל טעמים ופחמימות ראויים מאוד. הפעם, קולקציית הסופגניות שלהם היתה כה מגוונת, שנדמה שקיבלנו משלוח מדאנקן דונאטס האמריקאית, אבל בקטע הטוב. הפעם הם החליטו לקחת אותנו למסע אחורה בזמן לשנות ה-80 וה-90 עם טעמים של פעם: ממתק קוקוס ורוד, בננה ספליט, ממתק אגוזי ואפילו תותי פרוטי. הסופגניות היו מעוטרות שלל קרמים וקישוטים והמילויים מילאו את הסופגניות להתפקע. חלק מהן (הנוטלה, מיני קרם שוקולד וריבת חלב) הצטיינו במרקם אוורירי ובמילוי מושלם וחלק היו מעוטרות ומתוקות מדי. עם זאת, המרקם והטעם היו מוצלחים.

 

מחיר: לסופגניות "בטעם של פעם" 8 ש"ח, סופגנייה במילוי קרם ריבת חלב/קרם שוקולד לבן/קרם שוקולד בלגי וסופגנייה במילוי ריבת תות - 5 ש"ח.

איפה משיגים? הירקון 67 אזור תעשייה בני-ברק (03-5704015/8)

 

הסופגניות הסבירות:

הסופגניות של מתוקה

הסופגניות של מתוקה

תמונה הסופגניות של מאפיית מתוקה

סופגניות לחנוכה של מתוקה
 

סופגניות לחנוכה של מתוקה(בני גם זו לטובה)

טקסט הסופגניות של מאפיית מתוקה

גם במתוקה הלכו השנה על רושם והגדילו לעשות עם כריכי סופגניות במילויים מפוארים ועמוסי קרמים ומתיקות. סופגניות "הביס המושלם" (במילוי פרלין שוקולד, סופגניית טירמיסו, סופגניית פבלובה, סופגניית שוקולד אייריס וכד') הצטיינו בגודל מושלם ואווריריות. המילויים היו מוגזמים וטעמם חזק ודומיננטי. הטענה שהושמעה היתה שהמילוי והקישוטים פשוט מוגזמים ואפשר היה להסתדר עם הבצק הנהדר ומילוי פשוט של ריבה או ריבת חלב.

 

מחיר: סופגניות "הביס המושלם" 8.5 ש"ח, סופגניות "קלאסיקה מתוקה" בין 5.5 ל-8.5 ש"ח וסופגניה טבעונית ב-7 ש"ח.

איפה משיגים? בחנות האינטרנטית שלהם: http://www.metuka.co.il/

הסופגניות של פטיט פוד

הסופגניות של פטיט פוד

תמונה הסופגניות של פטיט פוד

סופגניות לחנוכה של פטיט פוד
 

סופגניות לחנוכה של פטיט פוד(רביד בירן)

טקסט הסופגניות של פטיט פוד

הסופגניות של פטיט פוד הגיעו מפוארות וקורצות. מבחן הטעימה הוכיח שסופגניה יפה בצורה יוצאת דופן עלולה להיות לא טעימה. וכך היה. לסופגניות היו מילויים יצירתיים כמו קרם קוקוס בציפוי שוקולד-קוקוס-קרמל, סופגניה במילוי קרם גבינה בציפוי מרנג לימון ואפילו סופגניית בנופי במילוי קרם בננות מקורמלות וציפוי טופי.  כאן ההערה החוזרת היתה: הרבה יותר מדי מילוי, עוד תלונה: המילוי תוקפני": בטעם, במרקם ובכמות. מצד שני, הסופגניות היו אווריריות ויפות יפות. מה שהפתיע לטובה היו דווקא הסופגניות עם החור והסוכר שהגיעו נטולות מילוי אבל עם צנצנות חמודות בשלל קרמים (פטיסייר, ריבה, שוקולד ועוד), היו טעימות להפליא.

 

מחיר: סופגנייה במילוי ריבת תות 5 ש"ח, סופגנות במילויים שונים 7 ש"ח.

איפה משיגים? רחוב ידידיה פרנקל 70, תל אביב או בטלפון:03-5372202

הסופגניות של רשת ארקפה

הסופגניות של רשת ארקפה

תמונה הסופגניות של רשת ארקפה

סופגניות לחנוכה של ארקפה
 

סופגניות לחנוכה של ארקפה(יח"צ)

טקסט הסופגניות של רשת ארקפה

דווקא ברשת ארקפה הקלאסית, זו שממותגת גבוה עם קפה באיכות משובחת במיוחד ותפריט ששומר על רמה כבר שני עשורים, החליטו ללכת על הטרנד. הטרנד האפוי. כלומר, בריושים ואם נדייק: לחמניות במגוון מילויים. אמנם המראה הקלאסי הטעה: הגיעו סופגניות לכל דבר: עגולות ומושלמות, מקושטות בעדינות ובמילויים טרנדיים (כבר דיברנו על ריבת חלב וקרם פטיסייר?), אבל הטעם טעם של בריוש קצת יבש עם מילוי שבא לפצות על היעדר הטיגון בצורת כמות מופרכת ונוזלת של מילוי. טעים, אבל סופגניות זה לא.

 

מחיר: מאפה בריוש קלאסי במילוי ריבת תות 6 ש"ח, מאפה בריוש פיסטוק/קרם פטיסייר/ריבת חלב 7 ₪
איפה משיגים? באחד מ-33 בתי-הקפה של הרשת. כנסו לאתר: www.arcaffe.co.il

 

הסופגניות של נומילי פטיסרי

הסופגניות של נומילי פטיסרי

תמונה הסופגניות של נומילי פטיסרי

סופגניות לחנוכה של נומילי
 

סופגניות לחנוכה של נומילי(דניאל שכטר)

טקסט הסופגניות של נומילי פטיסרי

בנומילי הכינו סופגניות מחמצת וחמאה. נשמע מבטיח? מאוד. גם הטעמים המדוייקים שכללו קרם קרמל, גנאש שוקולד בלגי וסופגניה לכאורה קלאסית עם קונפיטורת תות, יצרו ציפיה. ובכן, ציפיה לחוד ומימוש לחוד. הסופגניות היו בינוניות לגמרי והמילוי היה דל ולא הספיק לתת לסופגניות טעם דומיננטי.

 

מחיר: 7 ש"ח

איפה משיגים? סוקולוב 3 פינת ויצמן, כפר-סבא (09-7662616)

 

הסופגניות שלא נפלנו מהן:

הסופגניות של אורן בקר

הסופגניות של אורן בקר

תמונה הסופגניות של אורן בקר

סופגניות לחנוכה של אורן בקר
 

סופגניות לחנוכה של אורן בקר(יח"צ)

טקסט הסופגניות של אורן בקר

כשהגיע המשלוח עם הסופגניות של אורן בקר, ידענו שעינינו ישזפו סופגניות חמד: יפות תואר ומראה ורק רצינו לדעת אם הפעם יפתיעו אותנו גם בטעם מוצלח או שמא, היופי ישפיע על האופי. הסופגניות של אורן בקר יכולות להיות מועמדות לתואר הסופגניות היפות בעולם ויש סבירות גבוהה שיזכו. הן תפוחות, צבעוניות, מעוטרות ומקושטות זהב. יש עליהן מבנים מרשימים, קציפות, קרמים, מטעמים וממתקים מעוררי סחרור. אבל, וכאן האבל הגדול,בביס הראשון בכל סופגניה, אפשר להבין שמה שמטריד את האופה המוכשר הוא המראה. נכון, אנחנו אוכלים עם העיניים וסופגניה טובת מראה תעורר בנו את החשק והתיאבון, אבל כשהסופגניה עצמה בטעם של ספינג' מרוקאי, לא אוורירית והמילוי שלה משתלט על הכל, נעדיף סופגניה פושטית מבית היוצר של הסופר הקרוב לביתנו ולא מלכת יופי לא טעימה וחבל.

 

מחיר: 4 ש"ח

איפה משיגים? רחוב עץ החיים 73, ירושלים (02-6253515)

 

הסופגניות של Brown Buy The Way

הסופגניות של Brown Buy The Way

תמונה הסופגניות של Brown Buy The Way

סופגניות לחנוכה של Brown
 

סופגניות לחנוכה של Brown(שי בן אפרים)

טקסט הסופגניות של Brown Buy The Way

אנחנו מחבבים את גישת האולד סקול, אוהבים סופגניות קלאסיות: גושי בצק שמרים אווריריים, מטוגנים ומלאים ריבת תות. לכן, כשהגיע הסופגניות של brown buy the way, שמחנו שהבטיחו לנו קלאסיקה של חנוכה: סופגניה כמו שסופגניה צריכה להיות. אבל, ויש אבל גדול, גם בסופגניה קלאסית אפשר ליפול וכן הסופגניה פשוט הרגישה כמו לחמניה מתוקה עם קצת ריבה. דחוסה אבל לא מלאה בשמן. גם הסופגניות בטעמים הלכו על הטעם של לחמניה ואכזבו אותנו קשות.

 

מחיר: סופגנייה במילוי ריבת תות תעלה 6.5 ש"ח וכל השאר 7.5 ש"ח.
איפה משיגים? צומת רעננה, על כביש 4 (09-7424600), כפר סבא, צומת רעננה כפר סבא צפון (09-7446868)
או ברחוב ניסים אלוני 10 במתחם G, תל אביב (03-5444024)

 

הסופגניות של ברד סטורי

הסופגניות של ברד סטורי

תמונה הסופגניות של ברד סטורי

סופגניות לחנוכה של ברד סטורי
 

סופגניות לחנוכה של ברד סטורי(יח"צ)

טקסט הסופגניות של ברד סטורי

בית הקפה והמפה המקסים ברחוב דידיזנגוף מספק ניחוחות משכרים וטעמים נפלאים. ארוחות הבוקר טעימות והלחמים פשוט ממכרים. כשהם הגיעו עם בשורה: סופגניות בריוש קלאסיות עם מליות שונות, קפצנו על המציאה. אך מה גילינו? בריוש, קצת יבש. מילויים חסרי השראה כמו ריבת חלב, נוטלה וקרם פיסטוק שחוק וטעם גנרי ומאכזב, הו כה מאכזב.

 

מחיר: בריוש קלאסי במילוי ריבת תות 5 ש"ח, בריוש במילוי ריבת חלב/ נוטלה/ קרם פיסטוק 8 ש"ח
איפה משיגים? דיזינגוף 88, תל-אביב

 

הסופגניות של מובינג בייקרי

הסופגניות של מובינג בייקרי

תמונה הסופגניות של מובינג בייקרי

סופגניות לחנוכה של מובינג בייקרי
 

סופגניות לחנוכה של מובינג בייקרי(יח"צ)

טקסט הסופגניות של מובינג בייקרי

השנה הציעו במובינג בייקרי החביבה מרחוב ירמיהו, אופציה של עשה זאת בעצמך בסופגניות. דווקא נשמע נחמד. אבל אנחנו קיבלנו לטעימה את קולקציית הסופגניות המוכנות בשלל מילויים מורכבים ומתוחכמים כמו: סופגניית פרילי - קרם פטל טרי טחון, אינגלז וניל ושמנת מתוקה, סופגניית יוגורט- גרנולה עם קרם יוגורט, שוקולד לבן וציפוי של שברי גרנולה וסופגניית סנגריה - קולי של שזיפים ויין אדום. במקרה הזה, היצירתיות פשוט הרסה את הטעם של הסופגניה. קיבלנו ארוחות בוקר בשילוב קינוחים וכמעט לא היה זכר לסופגניה. המילויים הפכו את הבצק לחמשהו אחר, נחמד, אבל לא סופגנייתי. דווקא הסופגניות הטבעוניות היו נחמדות ונעימות באופן מפתיע.

 

מחיר: "סופגניית מלא זאת בעצמך" 5 ש"ח, סופגניות במילויים שונים 7 ש"ח

איפה משיגים? דיזינגוף 308 תל אביב (5441174- 03)